Bale dhe James jashtë listës së Zidanes për sfidën kundër Man Cityt

‘Los Blancos’, të premten në ‘Etihad Stadium’ do të tenojnë të përmbysin rezultatin 2:1  nga ndeshja e parë kundër Manchester Cityt.

Pjesë e këtij udhëtimi nuk do të jenë Gareth Bale dhe James Rodriguez.

Në listën e publikuar nga Real Madrid, mungojnë emrat e Gareth Bale dhe James Rodriguez, gjë e cila lë të kuptohet se dyshja nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Zinedine Zidane.

Lista me lojtarët që Zinedine Zidane ka ftuar për ndeshjen kundër Manchester City: