Baton Haxhiu zbulon detaje nga Exit Poll: Çfarë rezultate priten?

Gazetari, Baton Haxhiu, në një lidhje të drejpërdrejtë për Kanal 10 me gazetarin Kushtrim Sadiku ka dhënë detaje në lidhje me Exit Pollin që do të jepet nga ora 19:00 në këtë televizion.

“Aludimet do t’i japim nga ora 6 deri në 7.

Në 7 njerëzit ma të lumtur janë aty grafistët dhe regjizorët që i dinë rezultatet të parët për arsye se duhet të përgatiten”

I pyetur nga gazetari Sadiku se a mund ta japim një fjali se si do të quhen këto zgjedhje, Haxhiu u përgjigj kështu.

“Kthimi i ekuilibrit politik në Kosovë” tha Haxhiu në Kanal 10.