Bayern ja bën 8 me 2 Barcelonës !

Bayerni e turpëron 8-2 Barcelonën dhe kualifikohet n’gjysmëfinale

Spektakël në Lisbonë.

Bayerni ka triumfuar në mënyrë fantastike ndaj Barcelonës sonte në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Bavarezët fituan bindshëm 2 me 8 ndaj Blaugranëve, të cilët ishin inferior ndaj një fuqie që e kishte sonte skuadra gjermane, shkruan GazetaBlic.

Golat për Bayernin i shënuan Muller x2, Perisic, Gnabry, Kimich, Lewandowski, Coutinho. Në anën tjetër për Barcelonën shënuan Alaba (og) dhe Suarez.