5 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 13, 2019
Ballina Uncategorized Bazuar në llojin e gjakut, ja kush e ka më të lehtë...

Bazuar në llojin e gjakut, ja kush e ka më të lehtë të humbas peshë

Obeziteti është shndërruar në një lloj sëmundje vështirë të shërueshme.

E të gjithë njerëzit me mbipeshë duan që të kenë kile më pak.

Normalisht se është më mirë për shëndetin e njeriut kur është me më pak kile sesa me mbipeshë.

Nëse jeni ndër ata për të cilët humbja e peshës është një mision pothuajse i pamundur, grupi juaj i gjakut mund të jetë arsyeja.

Nutricionistja Sima Khan sqaron se njerëzit me grup gjaku AB + ose AB – e kanë më vështirë për të eliminuar kilogramët e padëshiruar.

Arsyeja? Njerëzit me këto lloje gjaku e kanë të vështirë të ndryshojnë zakonet e tyre të ngrënies.

Ata me grupe gjaku O + dhe B + do ta kenë më të lehtë të heqin qafe depozitat e padëshiruara të yndyrës, transmeton KosovaPress.

Njerëzit me lloj gjaku B + kanë një vlerë më të lartë bazale metabolike (BMR), kjo është arsyeja pse ata janë të vështirë për t’u trashur, shpjegon dr. Sima.

608,855FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Fitoi 700.000 dollarë pasi zgjidhi këtë ekuacionin 379 vite të pazgjidhshëm

Mendoni se të jesh profesor matematike nuk të jep përfitime të mëdha monetare? Andrew Wiles dëshmon të kundërtën. Ai ka fituar plot 700 mijë dollarë pasi...
web
analytics