Berat Buzhala: dy vagabonda të VV-së deshën të më rrahin te barnatorja

Berat Buzhala në profilin e tij në facebook ka bërë të ditur që derisa ishte duke pritur në një barnatore në Prishtinë dy persona që ai thotë se janë aktivistë të VV deshtën ta sulmojnë.

Ky është postimi i tij i plotë:

Ne presence te kater pese vetave, te barnatorja Rexal ne Prishtine, dy vagabonda te Vetevendosjes deshten me me sulmu 🙂.

Madje kjo ngjarje kish me shku shume ma keq, nese paraprakisht nuk do te me kishte paralajmeru nje vajze qe i kish degju tuj fole, gjate kohes kur une isha brenda.

Kaq sa i perket tolerances, lirise se shprehjes dhe mendimit ndryshe.

E paramendojeni, une i kam perkrahe per me ardhe ne pushtet.

Suksese me kete qasje.

P.S

Kur e pane qe u bo e madhe, iken me kerr.