Web Analytics
BallinaBiden merr këtë vendim pasi Putin njohu dy rajonet në Ukrainë

Biden merr këtë vendim pasi Putin njohu dy rajonet në Ukrainë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka reaguar menjëherë pasi që homologu i tij rus Vladimir Putin ka vendosur të njohë dy rajone ukrainase si shtete të pavarura.

Bideon ka vendosur që së shpejti të dalë me një urdhër ekzekutiv që do të ndalojë investimin, tregtinë, dhe financimin nga shtetasit amerikan në dy rajonet e njohuar nga Rusia, Donetsk dhe Luhansk.

“E kemi pritur këtë veprim të Rusisë dhe vendimi do të vijë shumë shpejtë”, ka njoftuar Jen Psaki, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë. 

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit