Web Analytics
BallinaJETËBinjakët që lindën në vite të ndryshme

Binjakët që lindën në vite të ndryshme

Janë binjakë, por do të kenë gjithmonë një dallim unik mes tyre: Vitin e lindjes.

Tingëllon çuditshëm, por është një fenomen që ka ndodhur vërtet e që i jep një kuptim të ri konceptit të rivalitetit vëllazëror.

4 raste të tilla u verifikuan në vigjilje të vitit të ri rreth Amerikës, më konkretisht në Arizona, Xhorxhia, Utah dhe Kaliforni, ku fëmijët binjakë erdhën në jetë brenda pak minutave që ndajnë dy vitet.

Më i mediatizuari ishte rasti i verifikuar në një spital të Phoenix në Arizona, ku një prej binjakeve Sawyer Shay lindi në 23:50 të 31 dhjetorit, ndërsa vëllai i tij, Everet, 11 minuta më vonë, pikërisht kur sapo kishte hyrë 2017-a.

Prindërit e tyre Holly dhe Brandon Shay e konsideruan këtë si një ngjarje të rralle.

Ndërkohë në San Diego të Kalifornisë, ku u shënua një lindje e ngjashme e dy motrave binjake, fenomeni ndodh për të dytin vit radhazi.

Shiko Fotot:

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit