Blerona Zeqiri cilësohet si njëra nga prezantueset më të përfolura nëpër mediat rozë.

Në shumicën e rasteve ajo është komentuar për format e saj trupore.

Në foton e fundit që ajo ka postuar, ka shfaqur gjoksin e saj gjigant, i cili ka marrë shumë komente dhe është pëlqyer nga adhuruesit e saj.

Fotoja e bërë para një pasqyre ku pa dyshim vëmendjen më të madhe e ka marrë gjoksi i saj, është pëlqyer edhe nga këngëtari kosovar, Meda.