Web Analytics
BallinaSHOWBIZBota feston ditëlindjen, Elita i jep urimin emocionues

Bota feston ditëlindjen, Elita i jep urimin emocionues

Sot feston ditëlindjen e dytë Bota e Elitës dhe Gjikos. Bukuroshja duket se iu ka ndryshuar jetën prindërve, me ardhjen e saj në jetë.

Elita, ka një urim mjaftë emocionues për të bijën, ajo shkruan: “Për vajzën time të dashur.
Gëzuar ditëlindjen! E ardhmja juaj nuk qëndron para jush, ajo qëndron thellë brenda jush. Jeta nuk ka të bëjë me gjetjen e vetes, ka të bëjë me krijimin e vetes. Kur jeta bëhet një slitë, ngjituni së bashku me Zërin në sediljen e përparme, mbajeni fort njërin tjetrin, hidhni krahët në ajër dhe shijoni xhiron.

Ngrihuni duke ngritur të tjerët. Jeta ka të bëjë me mënyrën se si e trajtoni planin B. Praktikoni artin e të dëgjuarit. Gjeni gëzimin në te gjitha zgjedhjet që bëni. Mos harroni, në fund, kur keni zemrën e mirë, e mira fiton gjithmonë. Zoti me bekoj me ju dhe me dha Botën!
Ju dua! botagjikolli zerigjikolli”. Kujtojmë se çifti janë prindër të dy fëmijëve, Zërit dhe Botës./kosovarja/ Shiko foton:

Rrjetet Sociale

630,645FansaPëlqeje
28,201NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit