Web Analytics
BallinaUncategorizedBrenda një dekade, do mund t’i biem botës përreth për vetëm 2...

Brenda një dekade, do mund t’i biem botës përreth për vetëm 2 orë

Boeing ka premtuar të bëjë aeroplanët hipersonik për pasagjerët, një realitet – dhe thotë se dicka e tillë mund të ndodhë brënda një dekade.

Avionët hipersonikë, fluturojnë deri në 3.800 km për orë dhe mund të lejojnë pasagjerët të ulin në mënyrë dramatike kohën e udhëtimit.

“Unë mendoj se në dekadën e ardhshme ju do t’i shihni ato të bëra realitet”, tha për CNBC në Paris Air Show, kryetari dhe CEO i Boeing, Dennis Muilenburg.

Megjithatë, ai pranoi se firma ende duhet të provojë se ka mjaft njerëz që mund të përballojnë bileta për ta bërë atë shërbim të vlefshëm.

“Por ne shohim inovacione të ardhshme ku mund të lëvizni rreth botës edhe për vetëm dy orë”-shtoi gjithashtu Mulenburg.

Rrjetet Sociale

630,277FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit