Burdushi tregon pse nuk po arrihet marrëveshja mes LVV dhe LDK

“Mjeku popullor”, Hysri Peqani i njohur si Burdushi, ka treguar se kush po e bllokon koalicionin VV-LDK.

Burdushi ka treguar një arsye se pse ky koalicion ende nuk po ndodh.

“Serbët kanë bërë magji që tja prishin harmoninë Kosovës”, ka thënë ai në T7.

“Ka magjistar të fortë që punojnë këso gjëra, dhe ta bllokojnë jo vetëm shtetin, por edhe të përhapin viruse”

Tutje ai ka thënë se njëherë e ka të ndaluar të punojë. /Insajderi.com