Bushati: Llogaritë e Thaçit për të shpëtuar nga Specialja dolën të gabuara

Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka komentuar lajmin për ngritjen e aktakuzës së Gjtkatës Speciale për presidentin Hashim Thaci dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Postimi i plotë:

“Që vendimi i Hagës kundër Thaçit, tre ditë para takimit të Uashingtonit vjen era politikë, kjo është një e vërtetë ulëritëse.

Por, që llogaritë e tij për të shpëtuar nga specialja, duke u hequr si Trampist dhe duke u tallur me BE dolën të gabuara edhe kjo nuk ka vend për koment”, ka shkruar Bushati në Facebook.