4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019

FUN

Këta janë fëmijët, kopje e prindërve të tyre

Sapo një fëmijë të lind, nisin edhe debatet e pafund se kujt i ka ngjarë fëmija, nënës apo babait. Por këto diskutime ndonjëherë janë të...

Provimet në Indi: I heqin komplet rrobat deri në brekë, që të mos kopjojnë

Në Bihar të Indisë, kandidatët për ushtarë janë detyruar ti heqin rrobat, vetëm në brekë, që të mos kenë prej nga të kopjojnë teksa...

Eksperiment social: Si reagojnë njerëzit kur femra e ngacmon mashkullin, e kur mashkulli femrën

Një mashkull dhe një femër kanë vendosur ta bëjnë një eksperiment social. Ata dy dolën në një qendër tregtare. Fillimisht, femra e ngacmon seksualisht mashkullin, por...

Në mënyrë misterioze, 17 nuse kanë ikur nga fshati

Në fshatin Nan, që ndodhet në provincën Fujian të Kinës, kanë ikur në mënyrë misterioze 17 nuse. Këto femra nga Vietnami, janë martuar me kinezë...

Punëtorët e autolarjes tallen me pronarin e veturës luksoze, ia lyejnë që të duket si e gërvishtur – ai iu vërsulet. Shikoni cka ndodh

Një burrë i nervozuar për pak sa nuk i goditi me shkop bejsbolli punëtorët e një autolarje, të cilit i “kishin gërvishtur” veturën e...

Humbi 100 mijë euro në kuiz, kurse përgjigjen e saktë tërë kohën e kishte shkruar në bluzë

Një djalë i ri nga Spanja me emrin Alberto, përgjithmonë do ta mbajë në mend përgjigjen në pyetjen “Kush është Steve Rogers në filmin...

Shpiket dysheku që tregon tradhëtinë

Bëhet fjalë për një shpikje fantazie të një kompanie spanjolle, që ka ideuar e fabrikuar një shtrat kundër tradhëtisë. Si funksionon? Nëse dysheku dallon diçka të...

Tentimi më qesharak për vjedhje që e keni parë ndonjëherë

Si kjo vjedhje nuk keni parë më herët. Kjo është vjedhja më patetike që keni parë ndonjëherë. Në video shihet një hajn që po tenton...

Në “parajsën” e Viagras, ankohen banorët e fshatit: Këtu edhe qentë janë të…

Vendasit që jetojnë në një fshat irlandez pohojnë se ka “diçka në ajër” e cila ka një efekt të nxitjes së dëshirës sek suale...

Njihuni me supergjyshin shqiptar që surprizon me nipat dhe mbesat e tij

Mund të konsiderohet si supergjyshi shqiptar. Dikur publikuam një shkrim si gjyshi me trinjakë. Por nuk vonoi dhe ai u bë supergjysh me pesënjakë. Demir Reshiti mund...

Kosovari “hallakatet” kur sheh çmimin e lartë të këpucëve, reagimi tij do t’ju bëj të qesh

Çmimi mbi 200 euro i një palë këpucëve, në njërin prej lokaleve të Kosovës, ka “çuditur” një përdorues të “Facebook”-ut. Sipas këtij të fundit, me...

Pamje dramatike të arratisjes së dezertuesit koreano-verior

Misioni i OKB-së në udhëheqjen e SHBA-ve ka publikuar videon dramatike të arratisjes së një dezertuesi të Koresë së Veriut përtej kufirit me Korenë...

Most Read

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Milioner me borxhe, 150 milionë dollarë shpenzime të çuditshme

150 milionë dollarë nuk zgjasin shumë nëse bën shpenzime aq të çuditshme sa Nicolas Cage. Aktori 54-vjeçar e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një...

Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Me ëndrrën dhe shpresën për një jetë më të mirë, Rupesh Thomas nga India, u zhvendos në Angli me vetëm 600 paund në llogarinë...
web
analytics