Web Analytics

Këto janë ushqimet fatsjellëse në tryezën e Vitit të Ri

Nëse doni begati dhe fat për Vitin e Ri, duhet ta nisni nga tavolina.Në fakt, disa ushqime cilësohen si ogur i mirë dhe për...

Qofte me spinaq – të lehta, të shijshme, të shëndetshme

Kanë një shije mahnitëse dhe mund të shoqërohen me shumë gatime të tjera.Kjo recetë e qofteve me spinaq është e lehtë për t’u përgatitur.Kanë...

Patate të mbushura në formë krepash

Nëse ju pëlqen të gatuani, kjo është receta për ju.Përbërësit:– 7 patate;– 1 qepë;– 500 gramë mish viçi;– 25 gramë gjalpë;– 160 gramë miell;–...

Supë e shijshme me mish pule dhe karota

Supa përveç shijes ka edhe vlera për shëndetin e organizmit të cilat lidhen direkt me funksionin e duhur të organeve.Sot AgroWeb.org ju tregon recetën...

Qofte speciale pa mish – të shpejta, të lehta plot shije

Kuzhina shqiptare është fantastike në larminë e gatimeve të saj.Të kripura apo të ëmbla, çdo recetë tradicionale shqiptare ka magjinë e saj përsa i...

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Përbërësit10 kg speca2 L ujë0.5 L vaj0.5 L uthull300 gr kripë1 filxhan sheqer10 thelbë hudhër10 karrotë2 tuba majdanozHapatSpecat i pastrojmë, i mbushim me nga...

Mënyra e duhur e përgatitjes së kimës për receta të ndryshme

Për arsye të ndryshme, salcat e gatshme të makaronave që shiten në market tingëllojnë si alternativa më e lehtë e një vakti dreke.Gratë në...

Paskemi gabuar gjithë kohës, këto 7 ushqime duhet të hahen gjithmonë...

Për të pasur një dietë të balancuar dhe të shëndetshme duhet të mbani parasysh disa gjëra.Si fillim të hani një shumëllojshmëri ushqimesh, të merrni...

Kuzhinieri tregon gabimet që të gjithë i bëjnë kur përgatisin salsiçe

Salsiçet dhe burgerët janë pjesë e pandashme e secilës skarë, por kërkojnë vëmendje të plotë për përgatitje të duhur.Kuzhinierët e lartë në Britania të...

Kek super i butë – Shije e lehtë fantastike

Një ëmbëlsirë mahnitëse, shumë e lehtë dhe shkrifët.Receta perfekte për ta përgatitur në raste festash ose dhe për ta shijuar çdo herë që nepsi...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT