fbpx

Sallatë e shpejtë me mish pule dhe arra: Shtesë e shkëlqyeshme...

Këtë sallatë do ta përgatisin perfekt edhe amvisat më të papërvojë. Përbërësit: – 1 copë mish i bardhë; – 200 g arra të grira; – 300 ml ajkë; –...

Bëni kujdes! Këto janë 10 gjërat që nuk guxoni t’i fusni...

Mikrovala është alternativa më e shpejtë për të gatuar ushqimet. Në fakt detyra e kësaj paisjeje është thjesht t’i ngrohë ato, por duket se...

Komposto e ftohtë e kumbullave – Ja si ta përgatisni

Zakonisht 280 gramë komposto kanë 344 kalori, 80 gramë karbohidrate, 2 gramë proteina dhe 9 gramë fibër. Kompostoja është një traditë mjaft e hershme shqiptare. Ajo...

Si të përgatisni makarona të freskëta në shtëpi

Askush nuk mund tu rezistojë makaronave, që krah orizit është ndër karbohidratet më të dashura, më mëkatare e më të shijshme. Askush nuk mund tu...

10 ushqimet më të shtrenjta në botë

Ja ku janë disa ushqime apo pjata me çmimet e të cilave ju mund të kishit paguar qeranë apo doktoraturën apo atë operacionin e...

Trileçja shqiptare në listën e ëmbëlsirave më të mira Evropiane

Shqipëria sigurisht që ka receta të shumta ëmbëlsirash të cilat janë trashëguar brez pas brezi. Por këto receta marrim më shumë kënaqësi kur edhe të...

Mësoni si ta bëni vetë ëmbëlsirën e preferuar ‘Tres leches’

E butë dhe e lëngshme dhe e popullarizuar tek kosovarët e cila është përhapur në gati të gjitha ëmbëltoret e restorantet në vend, në...

Si të dalloni nëse pula që blini është e skaduar

Informaliteti në sektorin e prodhimit të mishit të pulës në vend është i lartë sipas Institutit Evropian të Statistikave, Eurostat. Të dhënat e Eurostat të...

Byrek me Brumë të Ardhur në Tigan – Gati në Pak...

I shijshëm dhe i lehtë për ta përgatitur. Kjo recetë do të kthehet në të preferuarën e të gjithë familjarëve tuaj. Brumi i butë dhe perfekt...

RRJETET SOCIALE

601,141FansLike
29,700FollowersFollow
1,028FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT