Web Analytics

Elektricisti ia ndal rrymën tërë fshatit për ta takuar të dashurën fshehurazi në errësirë

Janë të pafund çmenduritë dhe sakrificat që bëhen në emër të dashurisë.Kjo histori vjen nga India.Për javë të tëra banorët e fshatit Ganespurmm u detyruan të qëndronin në errësirë pas ndërprerjeve të vazhdueshme të...

Një vegjëli që fluturoi, por që na mungon se…

Ka ndodhur kur kam qënë në klasën e shtatë.Isha 13-14 vjeç, ende fëmijë. Kishim shfaqje për mësuesit se ishte 7 mars.Do e jepnim tek palestra mbushur plot karrike.Edhe për nxënësit, kush dëshironte.Një ditë...

Pse flokët bien shumë në dimër dhe si ta parandaloni atë

Nuk dihet që flokët bien shumë më tepër në dimër.Kjo periudhë e vitit sjell me vete gëzime të caktuara, por kur bëhet fjalë për flokët mund të jetë shumë e dëmshme.Humbja e 50-100...

Martesa ndihmon në shëndetin e zemrës

Në zbulimet e fundit është mësuar se martesa ka efekt pozitiv edhe në shëndetin e zemrës.Hulumtimet e kryera në Universitetin e Nju Jorkut sugjerojnë se njerëzit e martuar kanë mesatarisht gjashtë për qind më...

Një grua që ka lindur me prerje cezariane është një heroinë!

Një dhomë e ftohtë operacioni, një nënë e frikësuar me mjekët dhe infermierët që flasin përreth.Hutimi, anestezia dhe ankthi që të pushton në gjoks për të njohur fëmijën tënd për të cilin ke...

Meshkujt që tradhtojnë vozisin “Audi”

Çfarë marke të veturave vozisin meshkujt që tradhtojnë?A vozitë veturë të markës ‘Audi’ partneri juaj? Nëse po, atëherë duhet të keni kujdes të shtuar.Një anketim i kamotshëm, i kryer nga sajti ndërmjetësues i tradhtarëve...

Modeli brazilian martohet me nëntë gra

Modeli brazilian, Arthur O Urso, vendosi të martohej me nëntë gra në një martesë kolektive për të festuar “dashurinë e lirë”.Sipas medieve të huaja, dasma u zhvillua në një kishë katolike në qytetin e...

Ekspertë tregojne: A do të jetë fatura më e lirë nëse lini vazhdimisht ngrohjen...

Sa herë që vjen vjeshta, ne përballemi me problemin shekullor se si t’i ngrohim shtëpitë tona – diçka që është ndoshta më e rëndësishme se kurrë, me çmimet e energjisë të vendosura në rritje.Shumë...

Kjo është diferenca ideale e moshës në çift për një marrëdhënie të lumtur

Edhe pse mosha nuk është aspak problem kur dy njerëz e duan njëri-tjetrin, sërish ka raste kur kjo e fundit ndikon që dy partnerët ose të shkojnë mirë ose të kenë probleme.Diskutohet gjithnjë mbi...

“S’ka këtu faj Dafina, kur na në kulm rrina”, punëtori i ndërtimit vjen me...

“S’ka ktu faj veç Dafina”, thotë një pjesë e tekstit të këngës së fundit “Llafe-llafe” nga Dafina Zeqiri dhe Lyrical Son.Për vetëm një muaj kënga ka marrë afër 10 milionë klikime në Youtube, derisa...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT