fbpx
Ballina JETË

JETË

Këto tri gjëra mund të jenë arsyeja që e keni të vështirë heqjen e...

Humbja e peshës mund të jetë një process mjaft i ndërlikur. Tre gjëra që po ju ndalojnë të humbni peshë mund të jenë: Dietat strikte– ndonjëherë të hiqni dorë nga karbohidratet dhe të gjithë përbërësit e...

Medikamentet që kushtojnë vetëm pesë centë mund ta mposhtin koronavirus

Suzy Birkett mendon se industria e ilaçeve pretendon se e ka gjetur medikamentin kundër koronavirusit. E përdorur nga miliona njerëz me diabet të tipit 2 që nga vitet 1950 për të zvogëluar nivelet e glukozës...

Pija e mrekullive që ju ndihmon të bini në peshë tepër shpejt

Studimet e ndryshme tregojnë se për të rënë në peshë duhet të keni kujdes në ushqimet që konsumoni dhe aktivitetet fizi.ke që kryeni. Por një studim i fundit tregon se për hum.bjen në peshë një...

Keni probleme me MILINGONAT? Ka disa zgjidhje shumë efikase për të larguar ato

Aktualisht, këta mysafirët të bezdisshëm mund të kenë filluar festën në shtëpinë tuaj. Ju përpiqeni t’i zhdukni një nga një këto insekte të vogla por ato vazhdojnë të shfaqen ditën tjetër dhe tashmë janë...

Ja se cilat sëmundje të fëmijëve i shërojnë hurmat

Hurmat janë një ushqim shumë i shëndetshëm edhe për fëmijët tuaj. Ato janë të pasura me elementë të ndryshëm që ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës, kanë vlera nëse fëmija ka temperaturë, nëse ka probleme me...

Receta e vetme që parandalon rënien e flokëve

Të të bien flokët është diçka normale që prek çdokënd në faza të caktuara të jetës. Regjimi ushqimor i varfër, përdorimi i produkteve të pakontrolluara për flokët, ekspo.zimi i tepërt në diell, lyerjet e shpeshta...

Si ta përdorni aspirinën për një lëkurë të pastër

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që, zgjidhin problemet shëndetësore. Gjithsesi përtej kësaj, çfarë do t’ju bëj vërtetë t’i përdorni ato është bota e bukurisë. Nëse...

Keni pika të bardha në fytyrë: Ja çfarë janë ato

Milia, e njohur ndryshe si “pikat e qumështit”, është një sëmundje e lëkurës që shpesh ngatërrohet me pikat dhjamore dhe mund të prekë si bebet ashtu edhe të rriturit. Milia është një lloj ki sti...

Disa metoda që do të ju ndihmojnë t’i qetësoni nervat

Sistemi nervor i njeriut mundëson komunikimin e organizmit me botën e jashtme. Ky sistem mban nën kontroll mekanizma të ndryshëm në organizëm siç janë: temperature e brendshme, tretja dhe frymëmarrja. Ka raste të caktuara kur nervat...

Bajame dhe Hurma Arabie – Formula perfekte për gjumë të qetë

Ekspertët rekomandojnë konsumin e rregullt të arrorëve të ndryshëm për të zbutur shqetësimet emocionale gjatë pandemisë por edhe për të përmirësuar humorin Sipas tyre, njerëzit që konsumojnë arrorë rregullisht, por pa e tepruar janë 23...

RRJETET SOCIALE

600,786FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics