Web Analytics

Këto janë pasojat për atë që e ndërpret agjërimin

Ibën Abasi transmeton se Profeti alejhi selam ka thënë: “Thelbi i vërtetë i Islamit dhe bazat e fesë mbi të cilat ngrihet Islami janë tre.Kush lë njërën prej tyre është jobesimtar dhe gjaku i...

A do të kthehet në fund të muajit ora?

Në të dielën e fundit të muajit tetor, saktësisht me datë 25 tetor do të bëhet ndërrimi i orës, akrepat e orës do të kthehen 60 minuta mbrapa, ku edhe vendoset si ora dimërore.Në...

15 ide brilante për takimet në distancë! Dashurinë mund ta kuptosh edhe 2 metër...

Pavarësisht nëse jeni në një marrëdhënie të konsoliduar apo në një raport i cili ka pak kohë që ka nisur e kërkon angazhim, pandemia e vazhdueshme e romanit “koronavirus” (COVID-19) i ka bërë takimet...

Hyn në fuqi ligji për mbrojtjen e fëmijëve

Që nga sot, fëmijët e Kosovës janë të mbrojtur me ligj.Dokumenti që u dekretua para më shumë se një viti nga presidenti i vendit, tashmë ka hyrë në fuqi.https://youtu.be/8hZmJPBMjHMKronikë e gazetares Ardiana Thaçi.

E bekoi Zoti! Shqiptarja lind pas 25 vitesh martesë, të lumturon në shpirt reagimi...

Ky është njëri prej shumë rasteve të tilla ku pas shumë viteve e ëma lind fëmijë.Sidomos te ne Shqiptaret qe kur lind një djalë e gjithë familja feston dhe gëzohet shumë.Kjo ngjarje ka prekur...

Mbyllja e njerëzve në shtëpi gjatë pandemisë po u ndihmon bletëve

Kufizimet e lëvizjes përreth botës kanë bërë që praktikat tona të ndryshme, e që janë të dëmshme për insektet, të ndalen për një kohë, me këtë duke e krijuar një botë më miqësore për...

Shkencëtari: Pandeminë e koronavirusit e shkaktuam vetë

“Tregtia e paligjshme e jetës së egër dhe dora e rënduar e njerëzimit mbi natyrën, duhen fajësuar për pandeminë e koronavirusit – thotë një shkencëtar i njohur amerikan, sipas të cilit, kjo nuk është...

Frika nga Koronavirusi. Vajza kthehet në infermiere, i heq babait qepjet e kokës për...

Një vajzë në SHBA i ka hequr babai të saj 40 qepje kirurgjikale nga koka, prej frikës së po të shkonte në spital do të infektohej me koronavirus.Babai 68 vjeçar i Amber Van Brunt...

Shkencëtarët tregojnë se rreziku më i madh për përhapjen e koronavirusit vjen nga telefoni,...

Koronavirusi vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshillat e shpeshta për larjen e duarve, mbulimin e kollitjeve tuaja dhe zakone të...

Shqiptarja me aftësi ndryshe, Ina, është një fotografe e veçantë

Ina Toska është 33 vjeç nga qyteti i Fierit ku dhe jeton me familjen e saj, prindërit, motrën e të vëllanë.Ajo lindi me aftësi ndryshe, asokohe diçka e pa njohur për dy prindërit të...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT