Web Analytics
Ballina JETË

JETË

Veshjet më të bukura në “Critics’ Choice Awards”

Zonja të njohura të Hollywood-it shkëlqyen në paraqitjen e tyre me rastin e eventit të njohur “Critics’ Choice Awards”, që u mbajt të dielën pasdite. Emra të njohur nuk kishin se si të mungonin dhe...

Ja pse tradhëtojnë femrat

Anketimi i fundit, i kryer nga Illicit Encounters, ka vëzhguar ndikimin që prindërit e kanë mbi vendimet e një personi për të tradhëtuar partnerin e vet. Sajti ka mbi 100,000 përdorues në Britani të Madhe...

12 ushqimet më të shëndetshme për mëngjes

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e detyrueshme për të gjithë. Në fakt, të mos-ngrënit mëngjes mund të jetë më mirë sesa të hash ushqime jo të shëndetshme. Sidoqoftë, një...

Ndonjëherë jam e lodhur duke qenë kaq e fortë

Drita e ëmbël e diellit në mëngjes është e pamëshirshme ndërsa zhytesh gjithnjë e më thellë në rehatinë e ngrohtë të çarçafëve tuaj, duke shpresuar dhe lutur që të mund të mblidhni energji për...

Ja orari më i mirë kur duhet ta pini kafenë e mëngjesit

Nga ora 9:30 deri më 11:30 të mëngjesit është periudha më e mirë për të pirë kafen, sipas shkencëtarëve. Rreth orës 8–9 të mëngjesit, kur sapo zgjohemi nga drita e parë që shohim, niveli i...

Qumësht apo lëng portokalli, ja kë duhet të përdorni në mëngjes

Nëse ju pëlqen ta nisni ditën me lëngje se sa me ushqim, gjasat janë që të jeni të dyzuar mes lëngut të portokallit dhe qumështit. Në përgjumje e sipër ndoshta nuk mund të përcaktoni cila...

Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor për organizmin njësoj si ushqyerja. Pavarësisht domosdoshmërisë së tij, ekspertët akoma janë...

Nëse shtoni dy lugë kripë në shampon e flokëve, do të habiteni me rezultatet

Kripa është një ndër ato produkte që nuk duhet të mungojë kurrë në kuzhinën tuaj, por jo vetëm. Përdorimi i kripës në flokë është një truk i vjetër i trashëguar nga gjyshet tona, të cilat...

Ja 8 qëndrimet e një mashkulli që e bëjnë ‘zotëri të vërtetë’

Sot realiteti është i ndryshëm dhe rrallë të bie që të takosh një zotëri të vërtetë. Por ka disa mënyra se si të fitoni zemrën e një gruaje përmes edukimit dhe sjelljes. Mban derën hapur Një nga...

Hyn në fuqi ligji për mbrojtjen e fëmijëve

Që nga sot, fëmijët e Kosovës janë të mbrojtur me ligj. Dokumenti që u dekretua para më shumë se një viti nga presidenti i vendit, tashmë ka hyrë në fuqi. https://youtu.be/8hZmJPBMjHM Kronikë e gazetares Ardiana Thaçi.

RRJETET SOCIALE

603,507FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT