Web Analytics
Ballina JETË

JETË

Mësoni si të shpëtoni nëse bini me makinë në ujë

Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me makinë. Ky numër mund të reduktohet nëse njerëzit i dinë mënyrat se si mund të ikin...

Çfarë na porosit Shekspiri në lidhje me lumturinë?

Çfarë na porosit Shekspiri në lidhje me lumturinë? Çfarë na porosit Shekspiri në lidhje me lumturinë? Një herë, të pranishmëve Shekspiri u kishte thënë: “Unë gjithmonë ndihem i lumtur. A e dini pse? Për arsyen se...

Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë

Ky zbulim mund të jetë ‘kura’ që do luftojë përgjithmonë obesitetin. Njëri prej tyre quhet “yndyra kafe”, element që djeg kalori dhe çliron nxehtësi. Ata e kanë këtë përbërje në qafë, kraharor, shpatull duke vepruar...

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë me më shumë se aq. Kur e mbushim dietën tonë...

Gjërat që duhet të dini, për të patur mirë me vjehrrën

Gjithmonë marrëd.hënia vjehrrë-nuse ka qenë e disku.tueshme. Ekspertët kanë veçuar disa gjëra që duhet të dini në rastet se nuk shkoni mirë me vjehrrën tuaj: Mos e vendosni partnerin të zgjedhë, mes teje dhe mamasë së...

Burrat e këtyre shenjave, janë më të papjekurit nga të gjithë

Shumë njerëz lindin të pjekur, disa piqen rrugës, e disa të tjerë nuk piqen kurrë. Astrologët ju njohin me burrat më të papjekur të horoskopit. Lexo më poshtë: Ujori Burrat e shenjës së Ujorit janë shumë delikatë. Ata do...

Metoda sekrete e ushtrisë që të vë në gjumë për 2 minuta

Ushtria amerikane përdor një metodë që të vendos në gjumë për dy minuta. Këtë metodë e aplikon për ushtarët që kanë probleme me gjumin. Ky “sekret” është publikuar në një libër të titulluar “Relax and...

Ja si t’ja dilni mbanë me punëtorët e vështirë

Ekipet e suksesshme lulëzojnë në dinamikën produktive që ekzistojnë kur çdokush në ekip e ndan vizionin e njëjtë, etikën e punës dhe angazhimin për njëri-tjetrin. Këto dinamika nuk ekzistojnë gjithmonë në botën e vërtetë. Të...

Jeni shumë të dobët, këto ushqime ju shtojnë në peshë

1. Konsumoni ushqime me proteina që të shtoni muskuj Mishi i pulës, mishi i peshkut, vezët, fasulet, djathi, qumështi e shumë produkte të tjera janë burim i madh i proteinave. Provoni të hani proteina gjithmonë para...

Shpulla: E dëmton apo disiplinon fëmijën?

Çfarë ndikimi ka realisht tek fëmijët një shpullë. Shpesh prindërit i qëllojnë fëmijët ashtu siç ata i kanë qëlluar kur kanë qenë të vegjël. Mirëpo duket se më në fund ka ardhur koha që të hiqni...

RRJETET SOCIALE

603,507FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT