Ballina JETË Faqe 2

JETË

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes?

Gërryerja e zorrëve është problemi më i vogël… Shumica e nutricionistëve këshillojnë që patjetër të hani diçka gjysmë ore pas stërvitjes, sepse trupit i nevojitet energji e re pasi që gjatë stërvitjes keni shpenzuar mjaft. Posaçërisht...

Recetat natyrale që eliminojnë rrudhat rreth syve për katër ditë

Femrat në mbarë botën ballafaqohen me një problem serioz, rrudhat dhe qeskat nën sy. Ato përdorin kremra të ndryshme për lëkurën e cila me kalimin e moshës humb elasticitetin e saj. Nuk mund të themi se...

5 gjëra që duhen bërë në rini

Rinia është koha kur jeni më energjikë se kurrë. Në rini një pjesë e mirë e veprimeve tuaja janë spontane. Në këtë periudhë të jetës duket sikur koha ecën shumë ngadalë dhe ju mendoni...

Kështu mund të humbni peshë

Njerëzit me mbipeshë gjithmonë janë në kërkim të këshillave për të humbur peshë. Në vijim keni mundësinë të lexoni disa këshilla për të humbur peshë në mëngjes. Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme...

Tre gjëra nuk duhet t’i bëni pas orës 21:00

Mjekët japin 3 këshilla që duhet ti vini në zbatim pas orës 21:00 për një shëndet më të mirë. 1. Nuk duhet të pini cigare Hulumtimet kanë treguar se ata që pinë cigare vetëm para se...

Zbuloni nëse jeni xheloz në çift, apo keni besim?

Jeni posesiv si Demi, racional si Virgjëresha, apo i qetë dhe tolerant si Shigjetari? Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë, është interesant të shohësh sjelljen e partnerëve në rrethana të ndryshme. Kur mbizotëron xhelozia për...

Ja përse foshnjat shqelmojnë në bark

Kur një grua shtatzënë ndjen një goditje nga foshnja e saj e palindur, i riu mund të jetë duke markuar zonën e veprimit në trupin e saj dhe të eksplorojë mjedisin, sugjeron hulumtimi. Një studim...

Këto janë mënyrat më natyrale që ju ndihmojë të keni thonj të fortë

Disa njerëz kanë fatin të kenë thonj të shëndetshëm dhe me shkëlqim pa ju dashur ndihma e estetistes. Ndërsa pjesa tjetër kanë thonj të dobët që thyhen shumë shpejt. Megjithatë nëse bëni pjesë në kategorinë e...

Çiftet që kalojnë shumë kohë së bashku janë më të lumtur

Çiftet që njihen me njëri-tjetrin më gjatë janë më të lumtur. Nga një studim i realizuar me çifte që kanë 13 vite martesë, në Universitetin e Kalifornisë në Berkeley doli se ato çifte që janë...

Kēto janë këpucët më të shtrenjta në botë

Këpucët janë një ndër elementet më të rëndësishme të veshjes. Ato jo vetëm që na bëjnë të ndihemi më mirë, por tregojnë edhe statusin, si edhe mirëqenien tonë. Gjatë jetës mund të kemi parë shumë...

RRJETET SOCIALE

600,139FansLike
29,700FollowersFollow
1,037FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics