Web Analytics

Nëse keni ndonjërën nga këto vetura mos e shisni, sepse mund të fitoni para

Thonë se vetura e re humbet një pjesë të konsiderueshme të vlerës së saj menjëherë pas daljes nga ekspozita.Sidoqoftë, ka edhe disa vetura të përdorura, çmimi i të cilave po rritet vazhdimisht.Nëse drejtoni ndonjë...

Thyhet rekordi në garën për “dembelin më të madh” në Mal të Zi, ky...

Në konkursin e dhjetë jubilar të të qëndruarit shtrirë, i cili po mbahet në fshatin Brezna të Malit të Zi, një rekord u thye këtë vit.Fituesja ishte Duda Aleksiq, e cila kaloi 117 orë,...

Ja për çfarë shërben pjesa blu e kësaj gome

Kur kemi qenë në shkollë të gjithë mendonim se pjesa blu e gomës shërbente për të fshirë stilolapsin, mirëpo asnjëhere nuk e arrinim këtë qëllim.E vetmja gjë që përftonim nga pjesa blu e gomës...

Shqiptarët në siklet: Nuk e gjen dot asnjë njeri se si e ka emrin

Dy foto të publikuara nga faqja “Gramshi tek ju” me mbishkrimin “Kush më thotë çfarë fruti është”, ka hasur në një varg reagimesh në rrjetin social Facebook.Bëhet fjalë për një pemë e cila është...

10 të fshehtat që nëna nuk ua ka thëne kurrë…

1) Ju e keni bere te bertase shume.Ajo bertiti kur kuptoi se ishte shtatzene.Ajo bertiti kur ju lindi.Ajo bertiti kur ju mbajti per here te pare ne krahe.Ajo bertiti me lumturi.Ajo bertiti me frike.Ajo...

Kurrë mos u marto me një mashkull, që nuk respekton nënën e vet

Pas çdo aforizme, fshihet një mesazh, për t’u furnizuar me energji dhe dëshirë për të ecur më fort drejt suksesit, apo në marrëdhëniet në familje dhe shoqëri.30 thënie…1. Asnjë femër nuk duhet kurrë të...

Gjeti të dashurën në ‘Instagram’, gurbetqari kthehet pas 6 vite në Kosovë për ta...

Mërgimtarit, Shpëtim Hajdari i janë dashur më shumë se gjashtë vjet për t’u kthyer në Kosovë, atje ku po e priste e dashura e tij që e kishte njoftuar përmes “Instagram-it”.Ajo bashkë me nënën...

Njerëzit që harrojnë se ku i lënë çelësat dhe telefonin janë “super të zgjuar”

Me siguri ju ka ndodhur këtë javë, dhe nëse nuk do të ishte kjo ndoshta ka qenë e mëparshmja dhe nëse jo, me siguri të paktën në dy ose tre muajt e fundit: të...

5 kërkesa të pazakonta që dadot e punësuara nga të famshmit duhet të plotësojnë

Të jesh dado në një familje të famshme mund të duket një ëndërr e realizueshme.Të udhëtosh me këngëtar ose aktorë, tingëllon si diçka mjaft interesante por nuk është aq ‘funny’ sa duket, njerëzit që...

Njerëzit me të pasme të mëdha mund të jenë më të shëndetshëm, por në...

Sipas një artikulli shkencor të disa viteve më parë nga studiues të Oxford, njerëzit me prapanica dhe kofshë të mëdha – ose, me fjalë shkencore, ata me një “masë të shtuar gluteofemorale” – kishin...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT