Web Analytics
Ballina JETË Faqe 3

JETË

Me këtë metodë mund ta eliminoni erën e qepës nga duart

Pyetja e njohur që i mundon të gjitha femrat, të cilat dëshirojnë të gatuajnë në kuzhinë. Zgjidhja është shumë e thjeshtë dhe e keni krejtësisht pranë, në kuzhinën tuaj. Qepa është një ndër artikujt më të...

Ja çfarë i bëjnë gjethet makinës, nëse e lini gjithë ditën me to?

Të gjithë shoferët kanë vështirësi kur bie bora e parë. Por çfarë ndodh kur vjen vjeshta? Këto ditë, shoferët janë të munduar nga një problem i ri – gjethet. Gjethet e rëna mund të duken bukur, por...

Gjërat që e rrezikojnë martesën tuaj

Qëndrimet e ndryshme rreth harxhimit të parave, humbja e aftësisë që vjen me vite, si dhe lindja e fëmijës, janë vetëm disa nga faktorët që mund të ndikojnë në lidhje dhe t’i largojnë bashkëshortët. Në...

Zbardhni dhëmbët me preparate shtëpiake

Që dhëmbët tuaj të jenë të bardhë nuk është e domosdoshme që të shmangni kafenë e mëngjesit dhe cigaren. Një herë në javë dhëmbët mund t’i zbardhni me anë të ushqimeve të cilat sigurisht...

7 pozicionet që do t’ju “heqin trurin”, kënaqësia është e garantuar

Ndodh shpesh që të mos pranojmë se dashuria me partnerin/en nuk na pëlqen më dhe se kënaqësia nuk është po njësoj. Edhe pse mund të bëni mardhënje të egër, të çmendur apo dhe nga ato...

25 gjera që një vajzë dëshiron, por mos e pyesni kurrë pse

1. Prekni belin e saj. 2. Në të vërtetë flisni me të. 3. Ndajini me të fshehtat. 4. Jepini xhaketën. 5. Putheni atë ngadalë. 6. Përqafojeni atë. 7. Mbajeni atë në krahë dhe gjoksin tënd. 8. Qeshni me të. 9. Ftojeni atë...

Pija mrekullibërëse që heq celulitin

Konsumimi i kësaj pije zvogëlon ndjenjën e urisë, duke bërë që ju të konsumoni më pak. Ajo përmban vitamina, minerale, antioksidantë dhe është plotësisht natyrale. Për të krijuar këtë pije mrekulli ju duhen këto përbërës: -...

Ishin bashkë që nga fëmijëria, historia e çiftit që ndërruan jetë pesë minuta pas...

Kjo është historia e një çifti që duheshin që fëmijë, por dasma u tyre u kthye në dhimbje. Historinë e tyre e ka sjellë Sky News. Ata u deshën që fëmijë dhe u martuan, por 5...

A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët?

Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin “hajdut të gëzimit”, por hulumtimet nga Universiteti Tilburg në Hollandë tregojnë që në disa kontekste “zilia dashamirëse”, siç e quajnë...

Dhjetë arsye pse duhet të martoheni

Një studim i disa sociologëve, nxjerr në pah se martesa ka shumë të mira, se ata që janë të martuar janë më të lumtur dhe se edhe fëmijët e lindur nga prindër të martuar...

RRJETET SOCIALE

603,507FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT