Web Analytics

Letra që Ajnshtajni i dërgoi të bijës: Ja kush është Zoti

Albert Ajnshtajni u lind më 14 mars të vitit 1879, ndërsa ishte fizikani dhe njëri nga shkencëtarët që e njeh e gjithë bota, ka qenë fitues i çmimit Nobel në vitin 1921, ai gjithashtu...

Pse orët Rolex janë kaq të shtrenjta?

Orët Rolex janë disa nga orët më të njohura por njëkohësisht edhe më të kërkuarat në botë.Vitin e kaluar, një orë e markës Vintage Rolex Daytona u shit në ankand për vetëm 17.8 milion...

“Kam njohur më tepër njerëz të edukuar me tri klasë shkollë se sa me...

Gabriel García Márquez konsiderohet si shkrimtari që popullarizoi realizmin magjik, një zhanër që ndërthur përshkrime të jetës së përditshme me elementë fantastikë.Ai kujtohet më së shumti për veprat “100 Vjet Vetmi” dhe “Dashuri në...

Një gotë verë sa një orë në palestër

Një gotë verë ose maksimumi dy, para se të bini të flini në darkë, mund të ndihmojë për të humbur peshë duke qenë se është ekuivalente me një orë palestër.Nëse jeni në kërkim të...

“Sa e ke rrogën?”, hiqni njëherë e mirë dorë nga këto pyetje shqiptarçe

Ja disa këshilla që do t’ju ndihmojnë të mos thoni gjërat e gabuara.E urrej kompaninë ose shefin timAsgjë nuk lë përshtypje më të keqe sesa negativiteti.Pavarësisht nëse është e vërtetë apo keni të drejtë...

42-vjeçarja feston me daulle divorcimin nga bashkëshorti

Ashtu siç u martua, festoi edhe divorcin.Çilem Ulkerler, 42 vjeçe nga Adanaja në Turqi pasi përfundoi procesin gjyqësor me bashkëshortin bëri festë në lagje me daulle.E quan fitore ndarjen pas një procesi dy vjeçar...

Lojtarja e Prishtinës, synon një ditë të jetë arkitekte me renome botërore! Ja mjeshtëria...

Kosova është përplot me talente të sportit, por krahas kësaj ka edhe një numër të sportistëve dhe sportisteve, që shquhen edhe në sferat tjera apo me punimet e tyre të lënë pa fjalë!Përveç si...

Çfarë ka në të vërtetë brenda një cigareje?

Siç me siguri shumë prej nesh e dimë, cigarja është një shufër letre e rrotulluar rreth një gjetheje duhani të copëzuar.Cigarja është e dizanjuar në mënyrë të atillë që të konsumohet duke e ndezur...

Për sa kohë hani kripë nuk do të arrini të dobësoheni

Individët që k.onsumojnë më shumë kripë janë më të uritur dhe tentojnë ta teprojnë me ushqimin, duke shtuar në peshë.Në varësi të kripës së konsumuar, trupi mund të akumulojë nga 3 deri në 5...

Të sëmurët me Covid pas shërimit mund të plaken

Janë vënë re dëmtime të thonjve dhe të flokëve.Pacientët, të cilët kanë kaluar Covid-19, përveç patologjive të tjera, të cilat u janë rendur po manifestojnë edhe probleme serioze në lëkurë deri dhe plakje të...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT