fbpx
Ballina JETË Faqe 3

JETË

E vërteta e ftohtë për frigoriferin tuaj: 10 gjërat që duhet t’i dini mbi...

Nuk besojmë se ka njerëz aty jashtë të cilët nuk e përdorin frigoriferin. Jo të gjithë ama dinë se si duhet bërë kjo gjë në mënyrën më të mirë. Këto janë 10 nga këshillat të cilat...

Katër mënyra për ta bërë më argëtuese punën që e urreni

Fare pak njerëz e kanë fatin të ndjekin punën e ëndrrave Ndonjëherë, të ngecësh me një punë që e urren është hap i domosdoshëm për të ecur drejt pikës ku dëshiron të përfundosh, e ndonjëherë...

Ja se si të dobësoheni në mënyrë të shëndetshme

Për të humbur kilogramët e marrë gjatë periudhës së qëndrimit në shtëpi këto dy muaj është e nevojshme të ndiqet një ushqyerje korrekte, ushtrime fizike dhe të zvogëlohet sa më shumë të jetë e...

Përse njerëzit inteligjentë e kanë më të vështirë jetën?

Konsideroni se njerëzit inteligjentë e kanë më të lehtë jetën? Mendoni edhe një herë, sepse me inteligjencën shkojnë bashkë edhe anët e këqija. Punojnë natën Ekspertët thonë që nuk duhet të çuditemi me këtë shprehi të...

Për të eleminuar strijat përdorni vetëm këto dy përbërës

Vajzat e kanë kompleks pjesën e strijave dhe duan të bëjnë çdo gjë që ti eleminojnë ato. Strijat shfaqen më së shumti në zonën e vitheve dhe krahëve, por edhe në pjesën e barkut për...

Disa metoda që do të ju ndihmojnë t’i qetësoni nervat

Sistemi nervor i njeriut mundëson komunikimin e organizmit me botën e jashtme. Ky sistem mban nën kontroll mekanizma të ndryshëm në organizëm siç janë: temperature e brendshme, tretja dhe frymëmarrja. Ka raste të caktuara kur nervat...

Keni ftohtë te këmbët? Ja çfarë duhet t’u bëni këpucëve vetëm me një letër...

Në një video që qarkullon në rrjetet sociale, e cila deri më tani ka mbi 2 milionë shikues, tregohet një mënyrë sesi mund t’i rezistoni të ftohtit në këto temperatura të ulëta. Në këtë video...

Historia prapa kësaj fotografie është shumë prekëse

Mackenna Newman, një 17 vjeçare nga Kalifornia, mund të ketë babin më të mirë në botë aktualisht. Nëna e saj Marci, që u diagnostikua me kancer tiroid tetorin e kaluar, kalo javën e kaluar në...

Do të ‘çmendeni’ kur të zbuloni se nga ndryshojnë xhinset që kushtojnë 30 euro...

“Çelësi për të mbajtur xhinset në një gjendje që të duken si të reja është larja e tyre një herë në gjashtë muaj”. Kjo është këshilla e themeluesit David Hieatt në mënyre që xhinset...

Thëniet më të bukura për nënën!

Gjëja më me rëndësi që babai mund të bëjë për fëmijën është ta dashurojë nënën e tyre!” – Theodore Hesburgh “Gjithçka që jam apo shpresoj se do të jem, ia kam borxh nënës time engjëllore!”...

RRJETET SOCIALE

600,786FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics