fbpx
Ballina JETË Faqe 3

JETË

3 këshilla praktike për të ndaluar ngrënien e thonjve njëherë e përgjithmonë

Kur përpiqemi të luf.tojmë zakonin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësisht pa pasur nevojë të bëjmë shumë përpjekje. Pavarësisht nëse i kafshojmë ata për shkak të ankthit,...

Çfarë e prish agjërimin – 9 veprat që prishin agjërimin

1. Të ngrënët dhe të pirët me qëllim Kush ha ose pi me harresë ose është i detyruar, nuk e ka prishur agjërimin dhe nuk e ka detyrë ta kompensojë. Profeti (alejhi selam)thotë: “Kush harron në...

Zbuloni nëse jeni xheloz në çift, apo keni besim?

Jeni posesiv si Demi, racional si Virgjëresha, apo i qetë dhe tolerant si Shigjetari? Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë, është interesant të shohësh sjelljen e partnerëve në rrethana të ndryshme. Kur mbizotëron xhelozia për...

Truk për pastrim të shporetit me tabletë për larje të enëve

Secila amvise heq të zitë e ullirit me derën e furrës e cila ndotet me rastin e çdo pjekjeje. Më së shumti telashe kanë rreth pjesëve të qelqta, sepse në to nuk guxojmë të bëjnë...

Tri mënyra se si ta ‘mprehni’ trurin

Kush nuk dëshiron të jetë i mençur dhe të ketë një mendje të ndritur? Jo gjithkush është i lindur me një mendje të mprehtë, por me pak ndryshime secili mund të ketë një të...

Shoqet e universitetit janë ato që mbesin gjatë gjithë jetës miket më të mira

Thuhet se shoqet janë motrat që kemi zgjedhur, por gjithmonë do të ketë një miqësi më të fortë dhe më të qëndrueshme. Prandaj, donim të shqyrtonim më tej dhe të zbulonim se cilat janë miqësitë...

Erëza që ndihmon humbjen e shpejtë të kileve dhe uljen e kolesterolit

Qimnoni, i cili është përdorur historikisht si erëz, ndihmon në shkrirjen e peshës dhe uljen e kolesterolit. Kolegji mjekësor iranian ‘Shahid Sadoughi” për tre muaj ka hulumtuar procesin e humbjes së peshës së 88 grave...

Dieta me makarona, bën mrekulli për pak kohë

Një studim mbi dietën e më shumë se 23 mijë njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar i makaronave shoqërohet me një bel më të hollë dhe raport më të shëndetshëm të belit dhe...

Nëse jepni më shumë seç duhet në një marrëdhënie, lidhja juaj do të bëhet...

Marrëdhëniet toksike mund t’ju bëjnë të ndiheni të pakënaqur, minojnë vlerën tuaj vetjake dhe madje ju bëjnë të pyesni veten nëse meritoni dashuri. Pjesa më e frikshme është se mund të ndodhë pa e vënë...

Ndenjësja e pasme e makinës, rrezik për jetën e fëmijëve

Paralajmërim urgjent për prindërit, sedilja e pasme e automjetit “dështon në mënyrë katastrofike” nga testi i sigurisë. Ndenjësja e makinës iu dha vlerësimi më i ulët i mundshëm me një yll nga Programi i Vlerësimit...

RRJETET SOCIALE

600,785FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics