Ballina JETË Faqe 47

JETË

10 frazat të cilat njerëzit e mençur ia thonë vetes çdo ditë

Të jesh inteligjent, nuk do të thotë që ke njohuri për shkrimtarët e Renesancës. Njerëzit inteligjentë janë të menqur, aktiv dhe të uritur për dije. Veçori e tyre është se e respektojnë shumë veten dhe njerëzit...

Përse në ashensor gjithmonë ka pasqyrë

Qoftë kur është nga ana e jashtme apo brenda, pasqyra sikur shkon bashkë me ashensorin, madje me arsye të fortë. Duke pasur parasysh që pritja është diçka që shumicën e njerëzve e nevrikos, njerëzit e...

Pse foshnja në duart e lypëses asnjëherë nuk qan?

Të pastrehët, nënat e reja dhe fëmijët të cilët mbushin trotuaret për të lypur lëmoshë, bëhen shpesh pre e përbuzjes së njerëzve të ndryshëm të cilët kalojnë rrugën dhe nuk u bën përshtypje një...

Dëshironi fëmijë të bukur?! Këto janë sekretet

Shikoni fotografi, pamje dhe njerëz të bukur. Shikimet e vazhdueshme të pamjeve të mrekullueshme do të ndikojnë në pamjen e fëmijës brenda mitrës dhe do ta bëjnë atë të mahnitshëm. Qëllimi i kësaj metode është shumë...

Bëni kujdes nga parfumi. Ja pse është i dëmshëm

Shmangeni sa më shumë përdorimin e parfumit. Fragrancat janë të dëmshme për shëndetin, por edhe për punën tuaj. Ky është përfundimi i një studimi të publikuar në ‘Air Quality, Atmosphere & Health’. Për të arritur në...

Largoni një herë e mirë mykun nga muret e shtëpisë me këto mënyra të...

Problem i mykut nuk është vetëm estetik por edhe shëndetësor. Shkaktari kryesor i formimit të mykut është lagështira. Para së gjithash na duhet t’ju themi se mykun duhet ta trajtoni si diçka të gjallë, dhe...

Si ta kthesh në gjendje normale një bluzë të tkurrur nga larja në lavatriҫe

Pulovrat e leshit janë gjëja më e mirë dhe më e keqe e stinës së dimrit. E mirë, sepse të mbrojnë nga i ftohti dhe e keqe, sepse mund të prishen, të tkurren nga...

Njerëzit e palumtur postojnë këto 3 gjëra në rrjetet sociale !

Ekspertët kanë veçuar disa postime, që tregojnë se në jetën reale këto njerëz janë të palumtur. Ju sjellim pikërisht këto 3 postime: 1. Postojnë vazhdimsht edhe gjëra pa rëndësi Këto persona janë të varur shumë nga teknologjia...

Sa para i shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre?

Efektet shëndetësore të pirjes së cigares janë të tmerrshme: përafërsisht një në tri vde.kje nga kanceri janë si pasojë e pirjes së cigares. Veç kësaj, pirja e cigares i rrit rreziqet e sëmundjeve të...

Këshilla për baballarët: si të krijoni një lidhje më të fortë me fëmijën tuaj

Foshnjat lidhen me nënën e tyre ndërsa janë akoma në barkun e tyre. Ka disa mënyra që edhe baballarët të rrisin afërsinë me të vegjlit e tyre. Ndërsa është shumë më e lehtë dhe më e...

RRJETET SOCIALE

600,183FansLike
29,700FollowersFollow
1,036FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics