Web Analytics
Ballina JETË Faqe 47

JETË

A e dini pse ju vijnë faturat e larta te energjisë elektrike edhe kur...

Pajisjet elektrike dhe gabimet që bëjmë me ato: Ngrohës me ujë të ngrohtë Karikuesi i telefonave celularë Priza të kondicionimit të ajrit Për aq kohë sa sinat vendosen në prizë, pajisja elektrike do të konsumojë energji, ashtu siç...

Tradhtia, profesionet që futen në listën e dashnorëve të preferuar

Hidrauliku, sekretarja, një koleg. Këta kanë qenë personat të cilët të joshnin më së shumti drejt tradhtisë deri disa vite më parë, ndërsa sot, diçka me sa duket ka ndryshuar. Në bazë të një sondazhi...

Frika nga Koronavirusi. Vajza kthehet në infermiere, i heq babait qepjet e kokës për...

Një vajzë në SHBA i ka hequr babai të saj 40 qepje kirurgjikale nga koka, prej frikës së po të shkonte në spital do të infektohej me koronavirus. Babai 68 vjeçar i Amber Van Brunt...

Ja si ndikon ditëlindja në jetën tonë

Bricjapët janë bujarë dhe të disiplinuar, luanët të guximshëm dhe të zhdërvjellët. Kështu të paktën mund të lexosh nëpër horoskopë. Studime të ndryshme janë përballur me datat e lindjeve në aspektin shkencor dhe kanë sjellë...

Mësoni si të shpëtoni nëse bini me makinë në ujë

Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me makinë. Ky numër mund të reduktohet nëse njerëzit i dinë mënyrat se si mund të ikin...

Këto janë 5 produktet që nuk u skadon afati asnjëherë

Mund të qëndrojnë prej vitesh në dollapin tuaj dhe sërish mund t’i konsumoni. Cilët janë pesë nga produktet kryesore që nuk njohin datë skadence. Kripa Në fakt është një mineral dhe jo nëj produkt për këtë...

Ka një mënyrë shumë të thjeshtë për të kuptuar nëse veza është e freskët

Në internet prej kohësh qarkullon një truk fantastik përmes së cilit njerëzit kuptojnë nëse vezët janë të freskëta ose jo. Gjithë ç’duhet të bëni është të merrni një gotë të mbushur gjysmë me ujë dhe...

Evropa po pastrohet, 50% përgjysmohet niveli i ndotjes së ajrit

Nivelet e dioksidit të azotit janë ulur rreth 50% Është bërë e ditur se kufizimet e transportit dhe udhëtimeve nga koronavirusi kanë luajtur një rol në shkaktimin e rënies së ndjeshme të niveleve të ndotjes...

Testi i ADN bashkon vëllain me motrën pas 30 vitesh

Vëlla e motër, të ndarë dhe të brak.tisur nga prindërit në Korenë e Jugut kur ata ishin katër vjeç, janë bashkuar me njëri-tjetrin përmes testit të ADN-së. Justin Kragt dhe Renee Alanko, u brak.tisën nga...

Laheni në mëngjes e më pas shkoni në punë? Ja 5 arsyet pse nuk...

Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit dush mund të çojnë në probleme të caktuara të shëndetit. Ta...

RRJETET SOCIALE

603,507FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT