fbpx
Ballina JETË Faqe 51

JETË

Spinaqi i kuq, barishtja e mrekullueshme për organizmin

Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin. Por spinaqi, nuk gjendet vetën në ngjyrën e gjelbër. Ekspertët thonë se ka një varietet tjetër të spinaqit që...

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Këto janë plagë që nuk shfaqen kurrë në trup, dhe janë më të thella dhe më të dhimbshme se gjithçka që rrjedh. Kur emocionet tona lëndohen, trauma emocionale ju detyron të jeni heroi juaj. Këtu janë...

Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme

TEO është roboti që u krijua në Carlos III University në Madrid të Spanjës, i cili është i aftë të hekuros rrobat. Në kokën e tij është vendosur një kamerë, që krijon modelin 3D të...

Largohuni prej tyre: 8 lloje të meshkujve me të cilët nuk duhet hyrë në...

Sot ka shumë gra që janë në të tridhjetat e tyre pa partner. Kur pyeten pse janë vetëm, shpesh përgjigja e tyre është – “Burrat nuk duan të hyjnë në lidhje!” Pse burrat nuk lejojnë gratë...

Tanimë edhe zyrtare: Majtakët janë më inteligjentë sesa djathtakët

Shumë thashetheme ekzistojnë rreth njerëzve mëngjarashë – pra për personat majtakë. Disa studime sugjerojnë se mëngjarashët vdesin më të rinj, disa shkencëtarë i ndërlidhin mëngjarashët me sjellje kriminale, e disa tjerë edhe kanë sugjeruar se...

Nëse jepni më shumë seç duhet në një marrëdhënie, lidhja juaj do të bëhet...

Marrëdhëniet toksike mund t’ju bëjnë të ndiheni të pakënaqur, minojnë vlerën tuaj vetjake dhe madje ju bëjnë të pyesni veten nëse meritoni dashuri. Pjesa më e frikshme është se mund të ndodhë pa e vënë...

Bëhet milionere duke shitur fustane online në Facebook

Victoria Molyneux ka arritur të bëhet multi milionere vetëm duke shitur fustane online nëpërmjet rrjetit social, Facebook. Ajo e filloi biznesin e saj në dhomën e shtëpisë teksa kujdesej për vajzën e vogël. 28-vjeçarja krijoi faqen...

Ja pse disa njerëz i pickojnë mushkonjat dhe disa jo

Vera erdhi, bashkë me të edhe mushkonjat. Pavarësisht ilaçeve të ndryshme të përdorura, prapë vështirë të gjendet shpëtim. Por, a e keni vënë re se disa persona nuk sulmohen asnjëherë prej tyre? Joseph M. Conlon, këshilltar...

A ishte ky propozimi më kreativ për martesë që ndonjëherë është bërë në Kosovë?

Çdo person i dashuruar ëndërron që një ditë të martohet me partnerin e jetës dhe të krijoj familje, por disa shfaqin kreativitetin e tyre në mënyra të ndryshme për ta bërë njeriun më të...

Nuk jeni në depresion, këto shenja iu tregojnë se jeni të rrethuar nga budallenj

Vetëvlerësimi i një qenie njerëzore është një nga pasuritë më të brishta që kemi. Sa delikate, aq edhe e çmuar, është ndoshta motori i domosdoshëm që na lejon të arrijmë në fund të ditës, në...

RRJETET SOCIALE

600,763FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics