fbpx
Ballina JETË Faqe 51

JETË

Imazhi i parë që shihni në këtë foto zbulon frikën tuaj më të madhe

A e dini se cila është frika juaj e fshehur e nënvetëdijes suaj? A jeni të ndërgjegjshëm për objektet, kafshët apo situatat që ju ngjallin frikë? Thellë në nëndërgjegjie ju keni të rrënjosur një frikë...

Bëhet milionere duke shitur fustane online në Facebook

Victoria Molyneux ka arritur të bëhet multi milionere vetëm duke shitur fustane online nëpërmjet rrjetit social, Facebook. Ajo e filloi biznesin e saj në dhomën e shtëpisë teksa kujdesej për vajzën e vogël. 28-vjeçarja krijoi faqen...

Shqiptarja me aftësi ndryshe, Ina, është një fotografe e veçantë

Ina Toska është 33 vjeç nga qyteti i Fierit ku dhe jeton me familjen e saj, prindërit, motrën e të vëllanë. Ajo lindi me aftësi ndryshe, asokohe diçka e pa njohur për dy prindërit të...

Arsyet që çojnë drejt ndarjes secilën nga shenjat e horoskopit

Arsyet pse një çift vendos t’i japë fund një lidhjeje janë të ndryshme. Problemi është relativ, dhe për disa është shumë i madh e për disa të tjerë i parëndësishëm. Kjo varet edhe nga shenja...

Pesë mënyra si të dukeni më muskuloz

Natyrisht se fitnesi dhe ushqimi i duhur janë të nevojshëm, megjithatë ka raste kur jeni i dobët dhe doni të jeni muskuloz. Atëherë duhet të dini se çfarë të veshni në mënyrë që nga rrobat...

Nëna e frikëson fëmijën, ja çfarë ndodhë më pas

A nuk është kjo nëna më e keqe në histori? Apo ndoshta, më e mira? Gjithnjë thuhet se fëmijët nuk duhet frikësuar, për shkak të panikës që mund t’i shoqërojë pastaj në të ardhmen prej...

Letra që e bëri këtë nënë të shpërthejë në lot

Në një postim në llogarinë e saj në Instagram, nëna Ames rrëfeu ngjarjen që i ndodhi derisa ishte në një restorant me beben e saj 10 muajshe. Derisa ajo po qëndronte ulur, beben Charlotte e...

Eliminoni aromën e qepës nga duart, shpejt dhe në mënyrë efikase

Pyetja e njohur që i mundon të gjitha femrat, të cilat dëshirojnë të gatuajnë në kuzhinë. Zgjidhja është shumë e thjeshtë dhe e keni krejtësisht pranë, në kuzhinën tuaj. Qepa është një ndër artikujt më të...

“Harresë e pritjes”, ja arsyeja pse në ashensor ka gjithmonë pasqyrë

Askush nuk ka dëshirë të presë, as pak dhe as me orë të tëra, duke pasur parasysh që pritja është diçka që shumicën e njerëzve e nevrikos, njerëzit e mençur kanë shpikur zgjidhjen se...

Si të motivoni veten kur nuk ju shkohet në punë

Duhet ta pranojmë, jo të gjithë zgjohen entuziastë çdo ditë për të shkuar në punë. Autorja shumë librave bestseller të menaxhimit, Susy Welch, thotë se kur filloi të punonte si eksperte karriere një dekadë më...

RRJETET SOCIALE

600,785FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics