Zbulimi i NASA-s, ja çfarë ka pasur dikur në Hënë

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA ka studiuar të kaluarën e satelitit të Tokës dhe ka zbuluar diçka interesante nga historia e saj. Ekspertët në NASA...

Ekspertët pretendojnë se kanë identifikuar tri objekte jashtëtokësore

Ekspertët që merren me zhvillimet në hapësirë, po besojnë se kanë parë tri objekte jashtëtokësore, afër Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Në pamjet që janë bërë...

Ja pse nuk duhet ta shihni kurrë pa mbrojtëse eklipsin diellor

Eklipsin diellor kemi të gjithë dëshirë për ta parë, por mund t’iu shkatërrojë syrin dhe shikimin nëse nuk merrni masat e duhura. Astronomi Mark Thompson...

Studimi, planetet u formuan nga topa gjigant balte

Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si janë formuar Toka dhe planetet e tjera të sistemit tonë diellor. Teksa shkencëtarët kanë...

Njoftimi i NASA-s, zbulohen 219 planete tjera

NASA njoftoi zbulimin e 219 planetëve të tjerë të mundshëm jashtë sistemit tone diellor, 10 prej të cilëve me përmasat e Tokës dhe të...

Ndjekësi i jashtëtokësorëve pretendon se ka gjetur një vendkalim në Hënë

Tyler Glockner nga Ohio e Shteteve të Bashkuara, beson se ka gjetur vendkalimin në sipërfaqen e Hënës, nëpër të cilën kalojnë jashtëtokësorët. Në pamjet e...

SHBA-të dhe Rusia më në fund thonë të vërtetën mbi UFO-t

Rusia madje ka kërcënuar SHBA-të, duke thënë, “tregoji botës për alienët ose do t’i tregojmë ne”. Shefi i parë i shkencëtarëve të NASA, Ellen...

Frika e shkencëtarëve: “Hëna do të përplaset me Tokën”

Dhjetra teorive për fundin e Tokës u shtohet një e fundit, që për protagoniste të “vrasjes së jetës” në planetin tonë, gjithmonë nëse njerëzimi...

Sipas shkencëtarëve, këto janë gjërat që nuk i dini për alienët

Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët nëpër filmat Hollivudit, shumë gjëra rreth tyre janë krejt ndryshe. Profili i jashtëtokësorëve mund të mos jetë...

NASA, Saturni ndryshon ngjyrë, fenomen i pashpjegueshëm

Sipas pamjeve të fundit të siguara nga NASA duket sikur planeti Saturn po ndryshon ngjyrë dhe NASA ka deklaruar se nuk ka asnjë shpjegim...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT