Web Analytics

NASA ngelet pa fjalë: Ç’po ndodh kështu me Saturnin?

Një pjesë e madhe e Saturnit po ndryshon me shpejtësi ngjyrën dhe ky fenomen ka lënë pa fjalë edhe vetë NASA-n, që për momentin...

Shkencëtarët flasin për ekzistimin e planetit që do të shkatërrojë Tokën

Sigurisht keni dëgjuar për teoritë e konspiracionit, të cilat në mënyrë të vazhdueshme thonë se Toka do të shkatërrohet nga planeti X ose Nibiru,...

Horoskopi ditor, e hënë 4 janar 2021

DashiAta qe janë ne një lidhje nuk duhet te nxitohen për asgjë.Për gjithçka do bëjnë mire te flasin me qetësi dhe maturi.Beqaret do e...

Qershori do të sjellë eklips të diellit dhe të hënës

Për amatorët e qiellit e yjeve muaji që vjen do të jetë mjaft aktiv, duke nisur me Eklipsin Lunar Penumbral më 5 e 6...

Kafsha e parë që shihni në këto fotografi flet shumë për...

Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të kuptosh se cili është problemi juaj kryesor, veçanërisht kur jeni të rrethuar nga situata dhe mendime.Ky test...

Personat më gojëëmbël i përkasin këtyre shenjave të horoskopit!

Të gjitha shenjat astrologjike kanë karakteristikat e tyre unike që i dallojnë ato nga konteksti i përgjithshëm.Shumë prej nesh përballen me njerëz me të...

NASA: Pamjet e fotografuara në Mars janë të vërteta

Më 1976, Shtetet e Bashkuara dërguan disa sonda në Mars, të njohura si Viking 1 dhe Viking 2.Viking 1 u lançua më 20...

Shkencëtarët zbulojnë fenomenin e pashpjegueshëm që ndodh në sipërfaqen e diellit

Studiuesit në Observatorin e Radios Metsähovi gjetën këto zona, të quajtura “ndriçime radio” në zona të shumta të diellit.Zakonisht, këto shkëlqime kanë tre shpjegime.E...

NASA zbulon oqeanin e fshehur, dyshime për jetë alienësh në sistemin...

NASA ka zbuluar një oqean të fshehur në sistemin tonë diellor.Zbulimi i rrallë u bë nga një anije kozmike, dhe shkencëtarët janë duke...

Këto janë 4 shenjat e horoskopit më me fat për Halloween

DemiDo jeni gjithë kohës të motivuar gjatë kësaj dite dhe do mundoheni në çdo moment ta surprizoni atë që keni në krah.Beqarët do mbeten...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT