Web Analytics

Këto janë 4 shenjat e horoskopit më me fat për Halloween

DemiDo jeni gjithë kohës të motivuar gjatë kësaj dite dhe do mundoheni në çdo moment ta surprizoni atë që keni në krah.Beqarët do mbeten...

Shkencëtarët flasin për ekzistimin e planetit që do të shkatërrojë Tokën

Sigurisht keni dëgjuar për teoritë e konspiracionit, të cilat në mënyrë të vazhdueshme thonë se Toka do të shkatërrohet nga planeti X ose Nibiru,...

NASA zbulon oqeanin e fshehur, dyshime për jetë alienësh në sistemin...

NASA ka zbuluar një oqean të fshehur në sistemin tonë diellor.Zbulimi i rrallë u bë nga një anije kozmike, dhe shkencëtarët janë duke...

Shkencëtarët bëjnë parashikimin e madh: Kur dhe si do të vijë...

Shpërthimi i madh që do të sjellë edhe fundin e botës nuk do të ndodhë për të paktën 101.100 vjet.Kjo shifër është një...

Shkencëtarët zbulojnë fenomenin e pashpjegueshëm që ndodh në sipërfaqen e diellit

Studiuesit në Observatorin e Radios Metsähovi gjetën këto zona, të quajtura “ndriçime radio” në zona të shumta të diellit.Zakonisht, këto shkëlqime kanë tre shpjegime.E...

NASA: Pamjet e fotografuara në Mars janë të vërteta

Më 1976, Shtetet e Bashkuara dërguan disa sonda në Mars, të njohura si Viking 1 dhe Viking 2.Viking 1 u lançua më 20...

Çfarë ka ndodhur me flamujt e vendosur në Hënë?

Objekti i parë i bërë nga dora e njeriut, që ka arritur në Hënë, ishte misioni Luna 2 sovjetik, me 13 shtator 1959.Por Apollo...

NASA ngelet pa fjalë: Ç’po ndodh kështu me Saturnin?

Një pjesë e madhe e Saturnit po ndryshon me shpejtësi ngjyrën dhe ky fenomen ka lënë pa fjalë edhe vetë NASA-n, që për momentin...

Zbulohet një oqean i madh 1000 km nën tokë

Uji mbulon rreth 70% të sipërfaqes së Tokës, por një sasi e madhe qëndron gjithashtu edhe brenda planetit tonë.Dy studime sugjerojnë se mund...

Vrima e zezë më e madhe e zbuluar ndonjëherë

Në kraharorin e galaktikës jeton një gjigant që fle, edhe pse në pamje i heshtur.Bëhet fjalë për një tjetër galaktikë e pozicionuar 300 milionë...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT