-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019

TJERA

TURP: Ja si i vjedhin ndihmat e ardhura nga Kosova në Laç ! /Video

Një video e postuar pak më parë nga faqja "JOQ" tregon paturpësinë e disa qytetarëve duke vjedhur gjësendet e dërguara për të prekurit e...

Çifti i të rinjve u shuan nga tërmeti apokaliptik, vajza korçare kishte përjetuar një tragjedi familjare dy vite më parë

Mëngjesi i së martës ishte tragjik për çiftin e të rinjve, Almir Cara dhe Stela Steneci, të cilët humbën jetën në Thumanë, pasi pallati...

Ky është qeni hero i FSK që shpëtoi jetë njerëzish në Thumanë

Ky që shihni në fotot më poshtë është qeni hero i Njësisë Speciale të Kosovës, që sinjalizoi për shumë persona të ndodhur nën rrënoja...

Doli para se pallati të shembej, 7-vjeçari ka humbur kontaktet me familjen

Ky është Rolejt Vata, 7-vjeçari i cili u nxor nga pallati në Thumanë para se të shembej, por më pas ka humbur kontaktet dhe...

Historia tragjike e familjes Karanxha/ Babai humbi jetën në 2015, ëmë e bijë nuk i shpëtojnë tërmetit

Nën rrënoja e tërmetit nuk gjenden veç trupat e pajetë të atyre që nuk i rezistuan dot lëkundjeve vdekjeprurës së 26 nëntorit, por edhe...

Këshilla si duhet të veprojmë kur ndodh një tërmet i fuqishëm…

Në faqen Mbrojtja Civile Shqiptare jepen këshilla se si duhet të reagojmë gjatë rënies së tërmetit në varësi të vendit ku ndodhemi. Një tërmet i...

Për gjithçka që na shkon mirë në jetë, duhet të falënderojmë Zotin!

Shpesh herë ne harrojmë të jemi falenderues për gjithçka që kemi dhe për çdo gjë që mund të jetë duke shkuar mirë. Kemi gjithmonë...

51-vjeçari nga Lipjani ka nevojë për ndihmën tuaj

Familja Qeriqi nga fshati Krojmir i Lipjanit kanë kërkuar ndihmë për familjarin e tyre. Habib Qeriqi i lindur me 08.08.1968, para 11 muajve në bazë...

Pas gjithë debatit, Valeri ka dy këshilla për imamin Elvis Naçi

Ka disa ditë që disa ligjërata të hoxhës Elvis Naçi janë kthyer në temë diskutimi. Disa pjesë të shkëputura nga këto ligjërata, e më pas...

Kjo ishte përshëndetja e veçantë e Adem Demaçit në ditëlindjen e tij të fundit !

Në moshën 82 vjeçare ka ndërruar jetë veprimtari i shquar shqiptarë Adem Demaçi, shkruan InfoKosova. Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, në kremtimin e ditëlindjes...

Komentuesi i shkruan Elvis Naçit: Me pas motër ta kisha dhënë për grua, ja si i përgjigjet hoxha

Hoxha më i dashur i shqiptarëve, Elvis Naçi ishte i ftuar në emisionin më të shikuar në vend n’Kosovë Show. Ai ka folur për shumë...

Denohet me 71 vjet heqje lirie, reagimi i tij çuditë gjithë sallën

Kameron Willson ka habitur të gjithë me sjellën e tij para gjykatësit dhe familjarëve në sallë, kur iu shqiptua dënimi. Willson, u dënuar me 71...

Most Read

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...

Shoferi i kamionit mblodhi 30 vjet monedha në Gjermani: Kur vdiq, familja trashëgoi 2500 kg pasuri !

Një shofer kamioni nga Gjermania veriore mblodhi monedha për 30 vjet dhe shumicën e tyre e paketoi në qese plastike. Sipas medieve të huaja, shumica...

Ky është aeroplani më i madh në botë!

Ndoshta nuk do ta besoni, por ky është aeroplani më i madh në botë. Testimi i tij publik do të bëhet në vitin e ardhshëm...

Pamja që çuditi amerikanët: Të gjithë ishin të sigurtë që ishin alienë

Një raketë e kompanisë së Elon Musk, SpaceX, ka transportuar 10 satelitë për në hapësirë nga Kalifornia të premten, duke lënë prapa një mjegull...
web
analytics