10.8 C
Kosovo
E premte, 13 Dhjetor, 2019
Ballina LIFESTYLE

LIFESTYLE

Ja pse gratë në moshën 40 vjeç janë të plotësuara, rrezatojnë siguri e urtësi

Ato janë plot entuziazëm dhe ndjehen të lira të bëjnë zgjedhje, që dikur nuk ndiheshin mjaftueshëm të pjekura për të rrezikjuar. Sepse kuptohet që feminiliteti...

Kur ke një nënë të fortë, bëhesh një njeri i fortë

Kur keni një nënë të fortë, mësoni menjëherë vlerën tuaj dhe mësoni se nuk keni nevojë për një person tjetër në jetën tuaj që...

Synimet e mira për vitin 2020: Zhduk nga jeta njerëzit negativë dhe jepi përparësi lumturisë

KEMI HYRË NË MUAJIN E FUNDIT TË VITIT 2019 DHE SI ÇDO VIT, FILLON MOMENTI I RAPORTEVE DHE QËLLIMEVE TË MIRA PËR VITIN 2020....

Gratë duhet të dalin të paktën dy herë në javë me shoqërinë për të qenë mirë

Të dalësh me shoqërinë të paktën dy herë në javë bën shumë mirë për shëndetin e një gruaje, konfirmoi Robin Dunbar, psikolog i hulumtimit...

Si ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë

Uthulla e bardhë Një ilaç natyral vërtet efikas, për të eliminuar mykun në shtëpi, është uthulla e bardhë. Mjafton të përzieni dy filxhanë me uthull të...

5 historitë e dashurisë që i dhanë emrin Parisit

Është qyteti i dashurisë dhe jo vetëm sepse është i bukur. Parisi përshkohet nga një energji e ngrohtë, nga ato energji që i kanë...

I keni këto dy vrima në shpinë? Kjo do të thotë që jeni i veçantë! Ja përse

Disa njerëz kanë vrima në mjekër, ndërkaq të tjerët i kanë këto dy vrima seksi në shpinë. Ja çka do të thonë dhe si...

Dëshironi të bëheni të pasur, dëgjoni këtë këshillë

Ndryshe nga ajo çfarë mund të thonë shumica, Steve Siebold, milioner, tregon se çdo njeri i ka të njëjtat mundësi për t’u pasuruar, por...

Pesë gjëra që vetëm njerëzit SHUME INTELIGJENTE i kuptojnë

Këto gjëra jo të gjithë njerëzit mund t’i kuptojnë, por thuhet se ata që janë shumë inteligjentë, të paktën një herë gjenden në këtë...

4 mënyrat se si martesa do ua ndryshojë jetën

Ndoshta, martesa te disa persona mund të jetë tranzicioni më i madh në jetën e tyre, pa marr parasysh se sa i përgatitur mund...

Meshkujt martohen me femrat me të cilat nuk janë të dashuruar?

Një e treta e meshkujve martohet me vajzën për të cilën mendon se nuk është “ajo për të cilën kanë ëndërruar”, tregon hulumtimi i...

Ushtrime për dembela, kështu humbni shpejt peshë dhe formoni muskujt

Nëse mbani një dietë, por duket se pesha shtesë rreth belit tuaj nuk është duke nxituar të largohet ose muskujt tuaj të barkut nuk...

Most Read

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...

Ja çfarë iu ndodhë organeve të trupit gjatë fluturimit me aeroplan

Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fryrje, të ftohtë, rrahje të parregullt të zemrës...

“Të ra telebingo mor qen” Paloka: Rama po bëhët gati të vjedhë paratë për tërmetin

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka hedhur akuza të forta në drejtim të Edi Ramës, duke u shprehur se po bëhet gati të vjedhë...

Në Meksikë nuk bie shi, fermerët fajësojnë Volkswagen

Gjigandit gjerman të prodhimit të automjeteve, Volkswagen, i ëhstë dashur të marrë në mbrojtje automjetet e reja, pasi një breshëri akuzash është drejtuar kundër...
web
analytics