4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019
Ballina LIFESTYLE

LIFESTYLE

Synimet e mira për vitin 2020: Zhduk nga jeta njerëzit negativë dhe jepi përparësi lumturisë

KEMI HYRË NË MUAJIN E FUNDIT TË VITIT 2019 DHE SI ÇDO VIT, FILLON MOMENTI I RAPORTEVE DHE QËLLIMEVE TË MIRA PËR VITIN 2020....

Gratë duhet të dalin të paktën dy herë në javë me shoqërinë për të qenë mirë

Të dalësh me shoqërinë të paktën dy herë në javë bën shumë mirë për shëndetin e një gruaje, konfirmoi Robin Dunbar, psikolog i hulumtimit...

Si ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë

Uthulla e bardhë Një ilaç natyral vërtet efikas, për të eliminuar mykun në shtëpi, është uthulla e bardhë. Mjafton të përzieni dy filxhanë me uthull të...

5 historitë e dashurisë që i dhanë emrin Parisit

Është qyteti i dashurisë dhe jo vetëm sepse është i bukur. Parisi përshkohet nga një energji e ngrohtë, nga ato energji që i kanë...

I keni këto dy vrima në shpinë? Kjo do të thotë që jeni i veçantë! Ja përse

Disa njerëz kanë vrima në mjekër, ndërkaq të tjerët i kanë këto dy vrima seksi në shpinë. Ja çka do të thonë dhe si...

Dëshironi të bëheni të pasur, dëgjoni këtë këshillë

Ndryshe nga ajo çfarë mund të thonë shumica, Steve Siebold, milioner, tregon se çdo njeri i ka të njëjtat mundësi për t’u pasuruar, por...

Pesë gjëra që vetëm njerëzit SHUME INTELIGJENTE i kuptojnë

Këto gjëra jo të gjithë njerëzit mund t’i kuptojnë, por thuhet se ata që janë shumë inteligjentë, të paktën një herë gjenden në këtë...

4 mënyrat se si martesa do ua ndryshojë jetën

Ndoshta, martesa te disa persona mund të jetë tranzicioni më i madh në jetën e tyre, pa marr parasysh se sa i përgatitur mund...

Meshkujt martohen me femrat me të cilat nuk janë të dashuruar?

Një e treta e meshkujve martohet me vajzën për të cilën mendon se nuk është “ajo për të cilën kanë ëndërruar”, tregon hulumtimi i...

Ushtrime për dembela, kështu humbni shpejt peshë dhe formoni muskujt

Nëse mbani një dietë, por duket se pesha shtesë rreth belit tuaj nuk është duke nxituar të largohet ose muskujt tuaj të barkut nuk...

Mirësia, gjithkush ofron atë që ka në zemër

Një frazë e bukur nga Dalai Lama thotë: “Bëhu i sjellshëm kur është e mundur, por kurrë mos harroni”. MIRËSIA NUK ËSHTË DORËZIM, NUK ËSHTË...

Ndryshimet forcojnë lidhjen në çift

Që dy partnerë të jenë mirë me njëri-tjetrin nuk është e domosdoshme që të kenë të njëjtat interesa dhe pasione. Ndryshimet bëjnë diferencën në...

Most Read

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Milioner me borxhe, 150 milionë dollarë shpenzime të çuditshme

150 milionë dollarë nuk zgjasin shumë nëse bën shpenzime aq të çuditshme sa Nicolas Cage. Aktori 54-vjeçar e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një...

Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Me ëndrrën dhe shpresën për një jetë më të mirë, Rupesh Thomas nga India, u zhvendos në Angli me vetëm 600 paund në llogarinë...
web
analytics