-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019

DIETA

Nëse doni të jetoni gjatë, reduktoni konsumimin e mishit të kuq

Mishi i kuq nuk është edhe aq i shëndetshëm sa mendoni ju. Bëni mirë që ta rralloni konsumimin e tij nëse dëshironi që të jetoni...

Për shëndetin e fëmijës, ky vakt është thelbësorë

Ushqimi është shumë i rëndësishëm për fëmijën tuaj. Ju duhet të kujdeseni shumë se si ta ushqeni atë. Japonia është një vend i zhvilluar me rezultate...

Këto frute të thata ua parandalojnë trashjen

Frutat e thata janë shumë të mira për organizmin tonë. Nëse i hani disa fruta të thata mund të parandalojnë shëndoshjen tuaj. Zëvendësimi një pjese të...

Ananas është një frut i cili duhet patjetër të zë vend në dietën tuaj ditore

Ananasi është një frut tropikal i cili ka shumë veti të mira ushqyese. Fruti ananas përmban shumëllojshmëri vitaminash në lëngun e tij. Lëngu i ananasit përmban...

Këto gabime nëse i bëni gjatë ditës, nuk do të mund të hiqni asnjë gram

Obeziteti është një shqetësim i madh për shumkë. Njerëzit e shëndoshë dëshirojnë që të dobësohen, por ka ca rregulla. E tani mund ta mësoni se përse...

Jennifer Lopez na tregon për dietën e saj, ja si të ruani vijën e trupit

Jennifer Lopez edhe pse është 49-vjeçare ajo akoma vazhdon ta mbaj vetën si në aspektin fizik po ashtu edhe në tregun medial, shkruan "InfoKosova". E...

Humbni 3 kg për 7 dit me këtë dietë nga trangujt !

Trangujt janë perime freskuese dhe janë plot me vitamina dhe minerale thelbësore për funksionimin e duhur të trupit, shkruan InfoKosova. Kalorive të ulëta dhe të...

Most Read

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...

Shoferi i kamionit mblodhi 30 vjet monedha në Gjermani: Kur vdiq, familja trashëgoi 2500 kg pasuri !

Një shofer kamioni nga Gjermania veriore mblodhi monedha për 30 vjet dhe shumicën e tyre e paketoi në qese plastike. Sipas medieve të huaja, shumica...

Ky është aeroplani më i madh në botë!

Ndoshta nuk do ta besoni, por ky është aeroplani më i madh në botë. Testimi i tij publik do të bëhet në vitin e ardhshëm...

Pamja që çuditi amerikanët: Të gjithë ishin të sigurtë që ishin alienë

Një raketë e kompanisë së Elon Musk, SpaceX, ka transportuar 10 satelitë për në hapësirë nga Kalifornia të premten, duke lënë prapa një mjegull...
web
analytics