8.7 C
Kosovo
E enjte, Dhjetor 12, 2019
Ballina MJEKËSI

MJEKËSI

Nëse doni të jetoni gjatë, reduktoni konsumimin e mishit të kuq

Mishi i kuq nuk është edhe aq i shëndetshëm sa mendoni ju. Bëni mirë që ta rralloni konsumimin e tij nëse dëshironi që të jetoni...

Për shëndetin e fëmijës, ky vakt është thelbësorë

Ushqimi është shumë i rëndësishëm për fëmijën tuaj. Ju duhet të kujdeseni shumë se si ta ushqeni atë. Japonia është një vend i zhvilluar me rezultate...

Keni djegie lukthi? Ky përbërës do ta shërojë menjëherë

Shumë persona kanë dhimbje lukthi. E për ta kemi një recetë e cila ua mundëson të jau ndaloj dhimbjet. Nëse jeni duke përjetuar djegie të gjoksit,...

Këto frute të thata ua parandalojnë trashjen

Frutat e thata janë shumë të mira për organizmin tonë. Nëse i hani disa fruta të thata mund të parandalojnë shëndoshjen tuaj. Zëvendësimi një pjese të...

Këto janë përfitimet e vërteta të uthullës së mollës

Uthulla e Mollës del të jetë shumë e shëndetshme. Ka shumë përfitime shëndetësore nga uthulla e mollës. E këto përfitime mund t'i kuptoni tani. Fatkeqësisht nuk është...

Nëse çdo ditë hani vezë të ziera, kjo gjë i ndodh trupit tuaj

Vezët e ziera kanë shumë vlera ushqyese. Konsumimi i tyre ka një veçanti në organizëm. Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjes të shëndetshëm. Një nga...

Ananas është një frut i cili duhet patjetër të zë vend në dietën tuaj ditore

Ananasi është një frut tropikal i cili ka shumë veti të mira ushqyese. Fruti ananas përmban shumëllojshmëri vitaminash në lëngun e tij. Lëngu i ananasit përmban...

Aknet shkaktohen nga yndyra dhe ëmbëlsirat? Ja e vërteta

Aknent janë një problem shumë i madh për të rinjët dhe të rejat. Ata mërziten shumë kur shohin fytyrat e tyre me akne. Por, a shkakjtohen...

Mësojeni tani se çfarë ndikon në rritjen e produktivitetit në punë

Më shumë punë efektive dhe me më pak kosto. Ky është suksesi i një pune. Produktivitet do të thotë më pak kosto dhe shumë punë e...

Këto gabime nëse i bëni gjatë ditës, nuk do të mund të hiqni asnjë gram

Obeziteti është një shqetësim i madh për shumkë. Njerëzit e shëndoshë dëshirojnë që të dobësohen, por ka ca rregulla. E tani mund ta mësoni se përse...

Ky është ilaçi më i mirë kundër gërhitjes

Gërhitja është një zhurmë që tjetrin e bezdis shumë. Disa persona nuk mund ta durojnë fare atë që gërhet. Ka dhe të atillë që në momentin...

10 qytetet që kanë ushqimin më të mirë në botë, do habiteni!

Ushqimi ka shumë rëndësi për të gjithë. Shijet janë të ndryshme, por diçka që është shumë e shijshme askush nuk i reziston dot. Anketa e World...

Most Read

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë...

Edhe nënat lodhen. Pak më shumë konsideratë për to!

KA DISA MËNYRA PËR TA TRAJTUAR KËTË TEMË. TA SHOHËSH NGA KËNDVËSHTRIMI I FËMIJËVE, I BURRAVE APO I MENDIMIT TË PËRGJITHSHËM?! POR LE TË PËRBALLEMI...

“Më shpëtoni! Ku është mami?”, babai i Dienës tregon fjalët e fundit që dëgjoi nga e bija

Të tjera rrëfime e përjetime të dhmbshme vijojnë të tregohen në lidhje me tërmetin me pasoja shkatërrimtare të 26 janarit. Këtë mëngjes, si çdo...

Haki Abazi zyrtarëve të LDK-së: Mos dërgoni ujë në mullirin e Prontos

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka deklaruar se deklarimi me gjuhë arrogante nga LDK-ja, është karakteristikë e atyre që e kanë...
web
analytics