Web Analytics

Shkencëtarët paralajmërojnë se dorëzat nuk iu mbrojnë nga koronavirusi

Dorëzat nuk po i mbrojnë njerëzit nga koronavirusi, meqë ofrojnë ndjenjë falso sigurie, kanë bërë me dije ekspertët e shëndetit. Dr Allison Bartlett, specialiste e...

Mos i hidhni asnjëherë lëvoret e shalqirit, këto janë përfitimet shëndetësore...

Është i përkryer për ta ngrënë më vete, të përzihet në koktej ose për përgatitjen e një sallate frutash. Sidoqoftë, një pjesë e tij përfundon...

Doktori tregon pse duhet të ndaloni së përdoruri sapun

Me sa duket, bërja dush me sapun çdo ditë nuk është e mirë për trupin tuaj. Mund të ndikojë në mikrobiomat natyrore në trup. Sipas...

Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i...

Çfarë ndodh realisht kur një mizë ndalon mbi pjatën tënde?

Ka dy grupe njerëzish: një që e hedh ushqimin nëse mbi pjatë qëndron një mizë dhe grupi tjetër që vazhdon të hajë se thjesht...

Nëse doni të jetoni shëndetshëm, mos hiqni dorë nga çokollata

Të hani të paktën 3 shufra çokollate çdo muaj mund t’ju ndihmojë në mënyrë drastike të shmangni problemet me zemrën. Shumë njerëz besojnë se në...

Kjo është situata e QKUK-së, pasi tre anesteziologë e lanë punën

Tre anesteziologë e braktisën së fundi Qendrën Klinike Universitar të Kosovës. Kësisoj situata në këtë klinikë është edhe më e vështirë. Lidhur me këtë situatë së...

Një 25 vjeçar nga Kamenica ndërron jetë si pasojë e COVID-19

Një 25 vjeçar nga Kamenica ka humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19. Bersant Rahimaj ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i bëjë ballë koronavirusit. Kjo është...

Jeni shëruar nga virusi? Me patjetër lexojini këto këshilla e rregulla

Personat që janë shëruar nga Covid-19, duhet të dinë si të sillen në jetë pas këtij virusi. Faktorët kryesor që ndihmojnë në rikuperim, janë ushqimi...

Mënyra për të shpëtuar nga thonjtë nën mish pa shkuar tek...

Këpucët e papërshtatshme ose prerja e tyre jo e mirë për këmbët tuaj mund t’ju sjellë një problem shumë të madh siç janë dhe...

RRJETET SOCIALE

600,216FansLike
29,700FollowersFollow
1,033FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT