Web Analytics

Në Kosovë çdo i dyti e përdorë për dhimbje koke, OKI...

“OKI” vazhdon të jetë njëri prej barnave që po përdorët në vazhdimësi nga kosovarët kundër dhimbjeve të kokës. Në fakt Shqipëria vitin e kaluar kishte...

Shyhrete Behluli paraqitet si kullerkë

Engjëllusha Salihu postoi nëj video bashkë me nënën e saj këngëtaren e njohur Shyhrte Behlulin. Të dyja ishin rregulluar mjaft bukur derisa Shyhretja mori vëmendje...

Më në fund ilaçi kundër kancerit

Kanceri i pankreasit është një nga llojet më vd.ekjeprurëse të kancerit, duke prekur miliona njerëz në të gjithë botën. Raportet sugjerojnë se vetëm rreth 10%...

Të gjithë e keni parë këtë lule, por asnjëri nuk e...

Luleradhiqja ose e njohur ndryshe me emrin shkencor Taraxacum officinale është një lule e egër që gjendet fushave. Vetitë e saj janë të shumta edhe...

Këto janë barnat e reja që mund të ndalojnë COVID-19 në...

Një grup i ri i barnave është shpallur si një mënyrë për të parandaluar virusin COVID-19 dhe për të përmirësuar nivelet e mbijetesës në...

Këto ushqime nuk duhet t’i hani pas moshës 35 vjeç për...

Shëndeti juaj varet nga zakonet e të ngrënit. Ushqimet e pasura me vlera ushqyese mbrojnë trupin nga zhvillimi i sëmundjeve të ndryshme, përfshirë kancerin. Më poshtë...

Mjafton një qepë për t’u qetësuar nga dhimbjet e bezdisshme menstruale

Të gjitha vuajmë nga dhimbjet menstruale, dikush më shumë e dikush më pak, e dimë që janë të pashmangshme. Një zgjidhje e mirë dhe e...

Së shpejti pilula me kamerë për ta identifikuar kancerin

Një pilulë që brenda ka një kamerë të vogël me të cilën mund të zbulohen tumoret pritet të sjellë revolucion për diagnostikimin dhe trajtimin...

Rakia e arrës shëron gjëndrën tiroide, përshpejton metabolizmin!

Likeri shërues që e pëlqejnë bash të gjithë. Arrat shërojnë sëmundje nga më të ndryshme, mirëpo ndihmojnë jashtëzakonisht në problemet e gjëndrës tiroide, fytit, rrugëve...

Mos i hudhni fëmijët në ajër asnjëherë!

Mos i shkundni fëmijët duke i ngritur poshtë - lartë ! Cilat nga lëvizjet e pakujdesshme që bëhen me të porsalindurin, mund të kushtojnë me...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,012NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT