Web Analytics

Kjo është simptoma më e re e koronavirusit, po shfaqet te...

Një simptomë e re e variantit të ri të koronavirusit ka filluar të shpërndahet me shpejtësi të madhe në Britaninë e Madhe. Varianti i ri...

Nëse e keni kaluar COVID-19 duhet ta kontrolloni këtë pjesë të...

Për pacientët që janë shëruar nga COVID-19, dëshira për t’u kthyer në jetën normale mund të jetë mbizotëruese, por, përpara se rinisni rutinën tuaj...

Mos i konsumoni këto ushqime nëse jeni të infektuar me COVID

Ushqimet që duhet të konsumojë dikush që është i sëmurë me covid-19 tashmë i dimë të gjithë pasi i kemi dëgjuar nga dietologë, mjek...

Publikohet çmimi, sa do të kushtojë vaksina ndaj COVID-19

Kompania BioNTech ka bërë të ditur sot se sasia e porosive do të ndikojë në çmimin e vaksinës së saj potenciale COVID-19 në botën...

Zbulohet një simptomë e re e COVID-19

Shkencëtarët i kanë bërë thirrje qeverisë britanike për të vendosur një skuqje të lëkurës në listën zyrtare të simptomave të koronavirusit, që ata besojnë...

Habit ish-kryeministri: Virusi nuk do zhduket kurrë, do jetojmë me të

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair paralajmëroi sot se koronavirusi nuk do të ikë kurrë dhe britanikët duhet të mësohen të jetojnë me të, ndërsa i...

Ata që janë mbi 1.80 cm të gjatë rrezikohen më shumë...

Një studim i ri ka treguar se njerëzit që janë mbi 1.80 cm të gjatë kanë dyfishin e mundësisë që të preken nga Covid-19. Një...

Një arsyje e fshehur, që mund të konsiston me rastet e...

Gjatë javëve të fundit, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë parë goditje të mëdha në numrin e rasteve të reja të koronavirusit në vendet...

Kjo sëmundje e zakonshme mund të forcojë imunitetin kundër Covid-19

Një nga shumë paqartësi të rëndësishme që rrethojnë fakte në lidhje me koronavirusin është nëse njerëzit mund të krijojnë një imunitet ndaj tij. Të kuptuarit...

Mos blini sallata të gatshme, aty bëjnë folenë bakteret

Shumë prej supermarketeve ofrojnë një larmi sallatash të gatshme e të paketuara këndshëm. Ato e lehtësojnë punën dhe kursejnë shumë kohë. Por shumë nga kuzhinierët që...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,010NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT