fbpx

Hoti e Zemaj në kundërshtim me njëri-tjetrin, njëri thotë Infektiva e...

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka quajtur gënjeshtra deklaratat se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me...

Edhe 79 raste me koronavirus, shërohen 71 pacientë tjerë

Edhe 79 raste me koronavirus janë konfirmuar sonte në Kosovë. Me anë të një komunikate për media nga IKSHPK, është bërë e ditur se sot...

Numri i madh i pacientëve me Covid-19/ Sallat e operacioneve punojnë...

Nga dita e martë, pacientët të cilët janë të konfirmuar pozitiv me Covid, dhe janë të intubuar ose me CPAP, janë duke u trajtuar...

Kinë: Dyshime për grip të ri, nga derrat

Derisa thuajse e gjithë bota po i vuan pasojat e Covid-19, virus ky që origjinën e ka në Kinë, pikërisht nga ky vend shkenctarët...

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i...

Në nëntë ka shkuar numri i punëtorëve shëndetësorë të Prishtinës që janë infektuar me virusin COVID-19. Prej tyre, shtatë janë infermierë, një mjek dhe një...

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

Në Japoni kanë filluar provat e para klinike të vaksinës së parë potenciale kundër koronavirusit. Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së...

Alarmante/122 raste të reja me COVID-19

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika...

OBSH për koronavirusin: Më e keqja nuk ka ardhur akoma, jemi...

“Më e keqja nuk ka ardhur akoma. Më vjen keq ta them, por me këtë mjedis dhe me këto kushte, kemi frikë nga më e...

Punonjësit shëndetësorë tek Dheu i Bardhë, në pritje të bashkëatdhetarëve

Pavarësisht pandemisë COVID-19, bashkëatdhetarët kanë nisur të vijnë në Kosovë. Një fluks i madh veturash është parë edhe tek pikat kufitare, veçmas ajo në Merdare...

Mes të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, 37 policë

Derisa vendi po vazhdon përballjen me pandeminë COVID-19, numri i personave të infektuar po rritet. Përveç qytetarëve të shumtë që janë infektuar, të shumtë janë...

RRJETET SOCIALE

600,341FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics