fbpx

Studim: Ajri i kondicionuar ndikon në transmetimin e koronavirusit

Hapja e dritareve në ndërtesa, përfshirë shtëpitë tona, mund të parandalojë përhapjen e koronavirusit, besojnë shkencëtarët Ekspertët e shëndetësisë, mjedisit të ndërtuar dhe mikrobiologjisë në...

Teknika e frymëmarrjes për të qetësuar veten nëse përjetoni sulmpaniku

Nëse kurrë më parë nuk keni pasur një sulmpaniku, duhet të dini që simptomat përfshijnë rrahje të zemrës, djersitje, gjymtyrë të lëkundura, gulçim, ndjenjë...

Si të shtoni qumështin e gjirit?

Ndiqni 20 këshilla të domosdoshme për sukses Nga Dr. Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dietolog-Nutricionis Dua ta ushqejë foshnjën time me gji, por nuk kam mjaftueshëm, çfarë të...

Ekspertët thonë se kjo është koha optimale kur duhet të flesh...

Nuk ka asgjë më të mirë se një gjumë i mirë dhe i qetë çdo natë dhe asgjë më të keqe se sa një...

Gruaja e prekur nga Koronavirusi, sjell në jetë beben pa probleme

12 të vdekur, 400 të infektuar përfshirë gjashtë fëmijë në Lombardi: bilanci i koronavirusit në Italinë fqinj tregon se infektimet po shtohen, ndërsa shifrat...

Si të përdorni mjaltin që të mos plakeni

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. Ai është veçanërisht i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon...

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Duke cituar rastet nëpër spitale, drejtori i Shëndetit Publik të Worchesterit në Massachusetts, Michael Hirsch, thotë se po zbulohet një simptomë e re e...

Studimi: Një muaj karantinë mund të rrezikojë gjendjen mendore dhe fizike

Ata që rre.zikojnë më shumë të preken nga karantina janë të rriturit me probleme të mëparshme shëndetësore. Ky është rezultati i studimit eksperimental mbi punëtorët...

Shkencëtari: Pandeminë e koronavirusit e shkaktuam vetë

“Tregtia e paligjshme e jetës së egër dhe dora e rënduar e njerëzimit mbi natyrën, duhen fajësuar për pandeminë e koronavirusit – thotë një...

Shkencëtarët mendojnë se pandemia e koronavirusit do t’i shtyejë njerëzit që...

Ndërsa se.ksi po vazhdon të ndodhë, ekzistojnë dyshime se stresi i koronavirusit do t’i heqë njerëzit që të kenë fëmijë. Nga 1.482 pjesëmarrës të intervistuar...

RRJETET SOCIALE

600,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics