Web Analytics

Teknika e frymëmarrjes për të qetësuar veten nëse përjetoni sulmpaniku

Nëse kurrë më parë nuk keni pasur një sulmpaniku, duhet të dini që simptomat përfshijnë rrahje të zemrës, djersitje, gjymtyrë të lëkundura, gulçim, ndjenjë...

Studim: Ajri i kondicionuar ndikon në transmetimin e koronavirusit

Hapja e dritareve në ndërtesa, përfshirë shtëpitë tona, mund të parandalojë përhapjen e koronavirusit, besojnë shkencëtarët Ekspertët e shëndetësisë, mjedisit të ndërtuar dhe mikrobiologjisë në...

Kosovari me kancer gjen shërim në Turqi falë operacionit të jashtëzakonshëm

Habib Qeriqi, 51-vjeçar nga Kosova i cili vuante nga kanceri në pankreas, ka gjetur shërimin në saje të një operacioni të jashtëzakonshëm të një...

Këto gjëra ndodhin me trupin nëse pini ujë të rrushit në...

Mëlçia juaj dhe zorrët do të heqin qafe toksina më të lehtë. Mjekët kanë rekomanduar ujë të rrushit për pastrimin e mëlçisë dhe zorrëve për...

Mrekulli: Bebja 17 ditëshe shërohet nga koronavirusi pa asnjë mjekim!

Një foshnje 17 ditëshe e ka marrë veten plotësisht nga koronavirusi i ri në Kinë pa asnjë lloj mjekimi! Bebja lindi në Wuhan, nga...

Ushqimet më të mira gjatë kohës së dimrit

Për disa prej nesh, ankthi, depresioni dhe rraskapitja janë gjithashtu sinonim i ndryshimit të sezonit. Rreth 14% e popullsisë amerikane përjetojnë një lloj çrregullimi afektiv...

Apeli i mjekut Pipero: Nëse s’rrini në shtëpi do t’i afrohemi...

Në 24 orët e fundit u regjistruan 13 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Mjeku, Pëllumb Pipeo në një lidhje direkte me News...

Hoxhaj: Nëse rrimë n’shpi këto 14 ditë, pas 6 javëve mund...

Udhëheqësi i komuniteti për Siguri Kibenertike dhe Privatësi, Mentor Hoxhaj, përmes një postimi të bërë në Facebook, duke folur për gjendjen aktuale si pasojë...

Gripi i janarit më i fortë se Covid-19?

Që nga 13 marsi kur u konfirmuan dy rastet e para me koronavirus në Kosovë, nga kjo sëmundje pësuan 12 persona. Por, dikush po vlerëson...

Kjo simptomë e re e koronavirusit po shfaqet tek të moshuarit

Koronavirusi është bërë një nga shqetësimet më të mëdha në gjithë globin. Kollë e vazhdueshme, ethe dhe gulçim janë simptomat kryesore që njerëzit me COVID-19...

RRJETET SOCIALE

606,380FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,024NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT