fbpx

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

Në Japoni kanë filluar provat e para klinike të vaksinës së parë potenciale kundër koronavirusit. Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së...

Fërkojeni gishtin tregues për 60 sekonda, mjekët janë shokuar nga efekti...

Çdo gisht në dorën tonë, sipas mjekësisë alternative, është i lidhur me ndonjë organ dhe me dhembje të caktuar fizike. Për ta eliminuar atë dhembje,...

Vaksina kundër COVID-19/ Italia, Gjermania, Franca e Holanda nënshkruajnë kontratën e...

Italia, Gjermania, Franca dhe Holanda, kanë nënshkruar kontratë me “Astrazenecan” për të furnizuar evropianët me vaksinë kundër koronavirusit, ka bërë të ditur ministri italian...

Fox News nxjerr provat: Koronavirusi doli nga laboratori në Wuhan, çfarë...

Televizioni i njohur amerikan Fox News në një artikull që e konsideron ekskluziv, shkruan se ka besim në rritje se shpërthimi COVID-19 ka të...

Koronavirusi: Cili është rreziku për burrat mbi 50-vjeç?

Shumica e njerëzve me koronavirus shërohen brenda një jave dhe nuk kanë nevojë për kujdes mjekësor. Disa njerëz rrezikojnë më shumë nga komplikimet, shkruan BBC. Kjo...

Para sulmit në zemër, shfaqet ky ndryshim në lëkurë: Ajo është...

Simptomat më të shpeshta të sul.mit në zemër janë dhembja në gjoks, frymëmarrja vështirësuar dhe ndjenja e krupës. Sul.mi në zemër shfaqet për shkak të...

Mund të shpëtojë mijëra jetë njerëzish, shpiket pajisja qe zbulon kancerin

Një pajisje frymëmarrje, që mund të shpëtojë jetët e mijëra njerëzve duke zbuluar shenjat e hershme të kancerit, ka fituar çmimin më të lartë...

Çfarë po iu shkakton syve qëndrimi tërë ditën para ekranit dhe...

Pas qëndrimit në periudhë të gjatë kohore përpara ekraneve të pajisjeve teknologjike, sytë fillojnë të thahen, të ngjallin ndjesinë e kruarjes dhe të irritohen. Ky...

Si të përdorni lëngun e aloe verës kundër diabetit

Aloe vera është përdorur prej shekujsh si një kurë natyrale për të gjitha shqetësimet e lëkurës. Nga ana tjetër, sipas të dhënave të AgroWeb.org studime...

Testi njëminutësh që zbulon se ç’po shkon keq me shëndetin

E dini që njeriu mund të jetë mjek i vetvetes? Sigurisht që kjo gjë nuk nënkupton se mund të diagnostikoni çdo lloj simptome, por me...

RRJETET SOCIALE

600,625FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics