Keni erë të keqe të gojës, këto ushqime e parandalojnë atë

Aroma e keqe e gojës është shumë e sikletshme. Më shumë se 80 milion njerëz në të gjithë botën vuajnë prej saj, duke bërë kështu...

Paralajmëron infektologu: Koronavirusi mund të prekë edhe Kosovën

Infektologu Valbon Krasniqi, në një lidhje direkt në emisionin Frontal në Televizionin T7 ka folur për koronavirusin si dhe dyshimet se në Kosovë mund...

Aritmitë – Çrregullimet e ritmit të zemrës

Aritmitë apo çrregullimet e ritmit të zemrës vlerësohen si një ndër sëmundjet e zemrës më të vështira për t’u diagnostikuar dhe trajtur. Ato karakterizohen me...

Shpëtoni nga kockat e dala të këmbëve në këto mënyra të...

Rreth gjysma e popullsisë së rritur është e njohur me kockat që dalin në këmbë, të cilat ndodhin më shpesh tek gratë. Ato mund të...

Si ta qetësoni dhimbjen e dhëmbit me mënyra natyrale

Të gjithëve na ndodh që të na prishen dhëmbët e të kemi dhimbje shqetësuese edhe gjatë natës. Bakteret në gojë, që ushqehen nga sheqernat dhe...

Fëmija dy vjeç, pacienti më i ri me koronavirus në Maqedoninë...

Sipas të dhënave të publikuara në ueb faqen e Institutit të Shëndetit Publik, pacienti më i ri me koronavirus në Maqedoninë e Veriut është...

Virusi kinez, qytetarët e Kosovës të kenë kujdes me porositë online...

Viti 2020 nuk ka filluar mirë për kinezët. Virusi vdekjeprurës , “Koronavirus” ka marrë shumë jetëra në Kinë. Përveç në Kinë, ka pasur raste edhe në...

Asnjëherë mos i’a pastroni fëmijës suaj fytyrën me letra të lagura....

Letrat higjienike janë shumë praktikë për përdorim, sidomos për të fshirë rrëmujat e bëra nga fëmijët. Mirëpo, reaksioni i kemikaleve të tyre në lëkurën e...

Lajm i mirë nga Obiliqi: Dy persona të shëruar nga Covid-19

Dy personat e prekur nga koronavirusi në Obiliq janë shëruar plotësisht. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Obiliqit Xhafer Gashi i cili ka...

Eksperti turk përshkruan tri mënyra të mundshme të përfundimit të pandemisë...

Mehmet Ceyhan, profesor në Universitetin Hacettepe në Ankara, ka thënë se rregulli i parë për mbrojtjen kundër virusit është ruajtja e mirë e higjienës,...

RRJETET SOCIALE

602,106FansLike
29,700FollowersFollow
1,045FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics