Web Analytics

Mjafton një qepë për t’u qetësuar nga dhimbjet e bezdisshme menstruale

Të gjitha vuajmë nga dhimbjet menstruale, dikush më shumë e dikush më pak, e dimë që janë të pashmangshme.Një zgjidhje e mirë dhe e...

Së shpejti pilula me kamerë për ta identifikuar kancerin

Një pilulë që brenda ka një kamerë të vogël me të cilën mund të zbulohen tumoret pritet të sjellë revolucion për diagnostikimin dhe trajtimin...

Rakia e arrës shëron gjëndrën tiroide, përshpejton metabolizmin!

Likeri shërues që e pëlqejnë bash të gjithë.Arrat shërojnë sëmundje nga më të ndryshme, mirëpo ndihmojnë jashtëzakonisht në problemet e gjëndrës tiroide, fytit, rrugëve...

Mos i hudhni fëmijët në ajër asnjëherë!

Mos i shkundni fëmijët duke i ngritur poshtë - lartë !Cilat nga lëvizjet e pakujdesshme që bëhen me të porsalindurin, mund të kushtojnë me...

Nëse u ndodh kjo gjatë natës, në mëngjes shkoni urgjent te...

Nëse djersini shpesh natën, atëherë kjo është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni.Në qoftë se dhoma juaj e gjumit është jashtëzakonisht e nxehtë,...

Si ndikon pagjumësia në shëndetin e njeriut?

Studime shkencore, kanë konfirmuar lidhjen e fortë mes pagjumësisë dhe shtimit në peshë.Studimet thonë se njerëzit që flenë më pak peshojnë më shumë se...

Kaq gjatë mund ta lini djathin në frigorifer

Në mënyrë që të ruajmë shëndetin tonë dhe të mbrohemi nga he.lmimet, ne shpesh hedhim gjithçka që nuk na duket e sigurt nga frigoriferi.Ndër...

Nëse e pini kafen në këtë orë në mëngjes, mund ta...

A jeni një fans i zjarrtë i kafesë?Nëse po, mos u shqetëso, ne nuk jemi këtu për t’ju thënë që të mos pini...

Pse rastet e gripit sezonal janë shumë të ulëta këtë vit?

Në këtë periudhë të vitit, normalisht do të kishte shumë raste të gripit sezonal, mirëpo duket se këtë vit ka ndryshuar gjendja.Teksa bota është...

Holluesit e gjakut mbajnë pacientët me Covid-19 larg oksigjenit

Holluesit e gjakut në dozë të plotë mund të mbajnë pacientët larg pajisjeve të oksigjenit.Një treshe studimore ka zbuluar se marrja e dozave të...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT