​Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të lartë, dhe...

Këta janë frutat më të shëndetshëm në botë

Idea e të ushqyerit shëndetshëm për disa njerëz nënkupton se duhet të heqin dorë nga shija. Kjo nuk është e vërtetë, sidomos në rastin e...

Shkencëtarët australianë nisin testimin e vaksinave potenciale për koronavirus

Shkencëtarët në Australi kanë nisur testimin e dy vaksinave potenciale për koronavirus, pasi që vaksinat e krijuara nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania amerikane...

Malishevë: Shërohet edhe personi dytë i prekur me koronavirus

Është shëruar edhe personi i dytë i prekur me Covid-19 nga Malisheva. Këtë e ka bërë të ditur vetë zyra e Kryetarit të Malishevës nëpërmjet...

Këto janë ushqimet e dëmshme që shpejtojnë diabetin

Ushqimet e përpunuara mund të jenë të përballueshme dhe të volitshme për shumë njerëz. Nga ana tjetër, ato përmbajnë shumë yndyrna, kripë dhe sheqer. Diabeti dhe...

A e keni ditur arsyen se përse zemra e shalqirit është...

Shalqiri ka vlera të jashtëzakonshme për organizmin e njeriut, ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës, rigjenerimin e qelizave të lëkurës, mbrojtjen e shikimit...

Këshillat e Dr. Michael Mosley për luftën kundër coronavirusit: Kështu më...

Vetëm me imunitet të fuqishëm mund të luftojmë me të gjitha viruset dhe sëmundjet Qëndrimi në shtëpi nuk na mbron nga virusi i rrezikshëm me...

Shpëtoni nga kockat e dala të këmbëve në këto mënyra të...

Rreth gjysma e popullsisë së rritur është e njohur me kockat që dalin në këmbë, të cilat ndodhin më shpesh tek gratë. Ato mund të...

Mbase jeni shëruar nga koronavirusi, por që nuk e keni ditur:...

Është e mundshme që coronavirusin, së paku, siç konstatojnë ditëve të fundit ekspertët, e keni kaluar duke qëndruar në këmbë Ekspertët theksojnë që ekziston mundësia...

Simptomat e koronavirusit mund të dallojnë nga personi në person

Shkencëtarët thonë se simptomat e koronavirusit mund të dallojnë nga personi në person. “Në përgjithësi, tek viruset e frymëmarrjes, rezultati i infeksionit – pavarësisht nëse...

RRJETET SOCIALE

602,235FansLike
29,700FollowersFollow
1,045FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics