Ja si të identifikoni një domate të rritur me hormone

Ekspertët në mbarë botën thonë se duhet të hamë fruta dhe perime të papërpunuara, sidoqoftë marketet dhe tregjet janë të tejmbushura me produkte të...

Arsyet e frikshme përse sytë po funksionojnë çuditshëm

Sytë janë të lidhura me sistemin nervor qendror dhe gjithçka tjetër në trup. Çdo gjë që prek trup, ndikon gjithashtu edhe në sy. Përveç problemeve...

Shokuese, e konsumoni këtë lloj djathi? Pasi të shikoni këtë video...

Me siguri edhe ju e keni përdorur të paktën një herë këtë lloj djathi për të bërë tostin apo sanduicin. Por nga sot e tutje,...

Studimi i ri: Ja cfarë i ndodh trurit tuaj kur merrni...

Profesori i Universitetit Njujorkez Adam Alter shpjegon se cfare i ndodh trurit tone kur ndokush na ben like nje post ne instagram ose ne...

Hetem Ramadani jep disa sqarime rreth Diabetit të tipit 2 dhe...

“Nëse njerëzit lejojnë qeverinë të vendosë se çfarë ushqimesh ata do të konsumojnë dhe se çfarë medikamentesh ata do të marrin, trupat e tyre...

Ja çka i ndodh trupit nëse nuk hani mish për 1...

Nëse hiqni dorë nga mishi, jo vetëm që do të bëni mirë për ndryshimet klimatike, por do t’i sillni vetes edhe shumë përfitime shëndetësore. Këto...

Mënyra si e mbledh dorën grusht tregon diçka të veçantë për...

Varianti A Ke një personalitet të ndjeshëm dhe një imagjinatë të fortë. Do të ndihesh i mbrojtur dhe i trajtuar me sinqeritet. Të pëlqen të ndihmosh njerëz,...

E pabesueshme: Shkenca e vërteton se truri i njeriut punon edhe...

Aktiviteti në trurin e njeriut mund të vijojë deri në 10 minuta pas vde.kjes së trupit. Janë këto të dhënat e reja që vijnë nga...

A guxon të pastrohet koka kur fëmija ka temperaturë?

Nga: Dr. Ismail Lutolli – specialist PediatërSubspecialist Dietolog – Nutricionist Subspecialist Hematolog Onkolog Të vërtetat dhe mitet rreth temperaturës së lartë Ndërrimi i temperaturës në trupin...

Vitamina B7- BIOTINA

Nga: Laureta Berisha Kosumi – Farmaciste Vitamina B7, e njohur si biotina ose vitamina H, është një lëndë ushqyese e tretshme në ujë, pjesë e...
web analytics