Terapia me të cilën Gjermania do të “mund” koronavirusin, ja si...

Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid-19 dhe që ndodhen në gjendje...

Lajm i mirë nga Obiliqi: Dy persona të shëruar nga Covid-19

Dy personat e prekur nga koronavirusi në Obiliq janë shëruar plotësisht. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Obiliqit Xhafer Gashi i cili ka...

6 u shëruan, por preken 6 të tjerë me koronavirus në...

Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 105 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në...

Konfirmohen gjashtë persona të shëruar me Coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi për gjashtë të shëruar dhe gjashtë raste të reja me Covid-19 në vendin tonë. Me rastet e...

Kjo është pija popullore e cila shkatërron helikobakterin

Helikobakteri vendoset në pjesën e poshtme të lukthit dhe, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, gjysma e popullatës është e infektuar me...

​Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të lartë, dhe...

Këta janë frutat më të shëndetshëm në botë

Idea e të ushqyerit shëndetshëm për disa njerëz nënkupton se duhet të heqin dorë nga shija. Kjo nuk është e vërtetë, sidomos në rastin e...

Shkencëtarët australianë nisin testimin e vaksinave potenciale për koronavirus

Shkencëtarët në Australi kanë nisur testimin e dy vaksinave potenciale për koronavirus, pasi që vaksinat e krijuara nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania amerikane...

Malishevë: Shërohet edhe personi dytë i prekur me koronavirus

Është shëruar edhe personi i dytë i prekur me Covid-19 nga Malisheva. Këtë e ka bërë të ditur vetë zyra e Kryetarit të Malishevës nëpërmjet...

Këto janë ushqimet e dëmshme që shpejtojnë diabetin

Ushqimet e përpunuara mund të jenë të përballueshme dhe të volitshme për shumë njerëz. Nga ana tjetër, ato përmbajnë shumë yndyrna, kripë dhe sheqer. Diabeti dhe...
web analytics