fbpx

Kujdes në deti, mos u futni në ujë menjëherë pasi të...

A ka rrezik nëse futeni në ujë menjëherë pasi të hani ushqim? Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur...

Hoti e Zemaj në kundërshtim me njëri-tjetrin, njëri thotë Infektiva e...

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka quajtur gënjeshtra deklaratat se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me...

Edhe 79 raste me koronavirus, shërohen 71 pacientë tjerë

Edhe 79 raste me koronavirus janë konfirmuar sonte në Kosovë. Me anë të një komunikate për media nga IKSHPK, është bërë e ditur se sot...

Numri i madh i pacientëve me Covid-19/ Sallat e operacioneve punojnë...

Nga dita e martë, pacientët të cilët janë të konfirmuar pozitiv me Covid, dhe janë të intubuar ose me CPAP, janë duke u trajtuar...

Kinë: Dyshime për grip të ri, nga derrat

Derisa thuajse e gjithë bota po i vuan pasojat e Covid-19, virus ky që origjinën e ka në Kinë, pikërisht nga ky vend shkenctarët...

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i...

Në nëntë ka shkuar numri i punëtorëve shëndetësorë të Prishtinës që janë infektuar me virusin COVID-19. Prej tyre, shtatë janë infermierë, një mjek dhe një...

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

Në Japoni kanë filluar provat e para klinike të vaksinës së parë potenciale kundër koronavirusit. Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së...

Gjashtë shenja që tregojnë se mund të keni anemi

Anemia është një çrregullim shumë i zakonshëm i gja.kut, i cili zhvillohet kur qelizat e kuqe të gja.kut nuk kanë hemoglobina të mjaftueshme, ose...

Kështu mund ta përdorni xhenxhefilin kundër reumës

Miliona njerëz në botë vuajnë nga sëmundja e osteoartritit, që shkakton dhimbje dhe vështirësi në lëvizje. Ndonëse nuk ka një kurë për këtë sëmundje, pacientët...

Paralajmërimi i FBI: Kujdes nga testet e rremë për coronavirus

Mashtruesit vazhdojnë të përfitojnë nga dezinformatat rreth coronavirusit duke ofruar teste të rreme të antitru.pave, paralajmëroi FBI, gjë e cila sipas këtij institucioni, mund...

RRJETET SOCIALE

600,625FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics