Web Analytics

Me çfarë duhet të çelim iftarin?

Shpesh njerëzit pyesin: me çfarë duhet të çel iftarin? Në fakt, nuk ka asnjë obligim të përzgjidhni një ushqim të caktuar për të çelur iftarin. Iftarin...

Shpresë për njerëzit që vuajnë nga migrena – zbuloni terapitë e...

Dy studime klinike mbi migrenën kanë arritur në zbulimin historik se përdorimi i dy antitrupave arrin të ndryshojë aktivitetin e lëndëve kimike që shkaktojnë...

Numri i të shëruarve nga Covid-19 sot dyfish më i lartë...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot (27 prill, 2020) janë konfirmuar 35 raste të shëruara nga Covid-19;...

Përse belgët po obligohen të hanë sa më shumë patate të...

Belgët janë të njohur për patate të skuqura, por fermerët tani po duan që ata të hanë patate të skuqura dy herë në javë. Romain...

Si të mbrohemi nga koronavirusi në jetën e përditshme

Nëse jeni një nga ata që keni frikë se me çdo veprim që bëni mund të sillni në shtëpi koronavirusin, ekspertët këshillojnë të mos...

Sëmundja Kawasaki, e ngjashme me koronavirusin, që po infekton fëmijët –...

Sipas NHS, Sëmundja Kawasaki shkakton ënjtje të enëve të gjakut të zemrës, si dhe një ethe dhe skuqje të lartë. Ashtu si COVID-19, shumë pak...

Zbulohen simptomat e reja të Covid 19

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) shtuan gjashtë simptoma të reja të koronavirusit në faqen internetit. Simptomat e reja për sëmundjen përfshijnë ethet,...

Ushqimet që përmirësojnë humorin gjatë izolimit në shtëpi

Secili prej nesh ka gjetur mënyra nga më të ndryshmet për të përballuar izolimin në shtëpi në kushtet e pandemisë së COVID-19. Disa prej aspekteve...

Zgjimi herët në mëngjes, ja si ndikon për shëndetin e trurit

Qetësia vjen në dy nivele: ajo fizike kur ju zgjoheni me diellin dhe nuk ju shqetëson askush; dhe ajo mendore, paqe dhe qartësi. Zgjimi herët...

BE mbështetë financiarisht ilaçin izraelit kundër koronavirusit

Bashkimi Europian ka vendosur të mbështesë me 50 milionë euro, një kurë kundër COVID-19 që po zhvillohet nga firma izraelite Pluristem. Nga testet e kryera...

RRJETET SOCIALE

603,507FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT