Web Analytics

Asnjëherë mos i’a pastroni fëmijës suaj fytyrën me letra të lagura

Letrat higjienike janë shumë praktikë për përdorim, sidomos për të fshirë rrëmujat e bëra nga fëmijët.Mirëpo, reaksioni i kemikaleve të tyre në lëkurën e...

A të shëndosh buka e zezë apo ajo e bardhë?

Një ndër pyetjet që i bëjnë shpesh vetes njerëzit që duan të mbajnë dietë është: a të shëndosh buka?Përgjigjja është mjaft e thjeshtë: Po,...

Shkenca thotë se njerëzit rrëmujaxhi janë gjenial

Kur ishim fëmijë, ne ishim të prirur të besonim nga shoqëria se një dhomë e çrregullt dhe me rrëmujë nënkupton edhe një mendje të...

Psikologu konfirmon: Janari është muaji më i rëndë për ndryshime, koha...

Fillimi i vitit zakonisht është kohë e vendimeve dhe shumica e njerëzve në janar marrin vendime.Mirëpo, një numër i madh njerëzish shpejt heqin...

Efektet e kafes së përditshme

Nga studimet e mëparshme kemi lexuar se përdorimi i kafes shkakton çrregullime kardiake.Sot, studimi më i madh i këti lloji, i realizuar në...

Mënyra më e mirë për të parandaluar shtimin e kileve gjatë...

Sezoni i festave dhe festimeve të ndryshme është i shkëlqyeshëm nga njëra anë, pasi ju lejon të shijoni më shpesh shoqërinë e të dashurit...

Mos pini lëngje të tharta në mëngjes

Uji i ngrohtë me limon për metabolizëm, i cili rekomandohet sapo të ngriheni nga shtrati, mund të dëmtojë dhëmbët.Një gotë ujë me limon të...

Çfarë duhet të hani pas ushtrimeve në palestër?

Çka hani pas ushtrimeve mund ose të ju ndihmojë ose të ju lëndojë në rezultatin tuaj.Jacqueline Howard, shkrimtare e shëndetit në CNN, në një...

Nga bletët, “arma” e re kundër kancerit

Hojet e mjaltit përmbajnë një substancë aktive, e aftë të ndalë zhvillimin e qelizave kancerogjene.Propolisi, e cila është një substancë rrëshinore e prodhuar nga...

RRJETET SOCIALE

612,827FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT