Web Analytics

“Myzhde”, nga 1 korriku lejohen dasmat në Kosovë

Që nga shpallja e pandemisë, janë bllokuar shumë aktivitete e biznese. Ndër to më të prekurat kanë qenë sektori i hotelierisë, sidomos ata që varen...

Vjosa Osmani në momente të lumtura me burrin, vajzat dhe vjehrrinë e saj

Kryeparlamentarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dhe njëherit gruaja më e votuar në zgjedhjet e fundit në LDK, Vjosa Osmani është temë diskutimi...

Kaq e bukur është bërë gruaja e Albin Kurtit

Gruaja e ish kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, është shumë pak mediatike. Norvegjezes nuk i pëlqen vëmendja. Rita Augestad Knudsen, duket tamam nordike, e ftohtë,...

Adem Mikullovci “diss” Haxhi Shalës, sot më vizituan në mesditë Albini dhe Glaku jo...

Aktori i madh shqiptar nga Kosova, Adem Mikullovci ka pasur një vizitë sot nga ish kryeministri i republikës së Kosovës, Albin Kurti, shkruan "InfoKosova". Me...

Ndërron jetë në moshë të re vëllai i këngëtarit të njohur shqiptar

Ka ndërruar jetë vëllai i këngëtarit të muzikës shqipe, Mentor Kurtishit. Në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshë të re këngëtarit të njohur...

A iu shmang Tayna karantinimit? Përgjigjet ministri Vitia

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, thotë se nuk ka informacione se këngëtarja Tayna ka hyrë në Kosovë pasi janë vendosur masat për...

Vajza nga Ferizaji reciton poezinë më emocionuese për karantinën

Po bëhen dy muaj që kur jemi mbyllur, nuk levizim lirshëm, nuk jetojmë si dikur. Pandemia ka ndryshuar rrjedhën e jetës së secilit prej nesh,...

Taynen s’e çuan n’karantinë, ndërsa Pacollit po del problem

Qeveria e Kosovës para një muaji kishte amnistuar këngëtarën Tayna nga karantina, por të njëjtën gjë nuk po e bënë edhe për deputetin e...

Filmi dokumentar ”Ferdonija”, një histori përtej vuajtjes e sakrificës

Filmi dokumentar ”Ferdonija” me regji të Gazmend Bajrit, tregon historinë e gruas më të fortë që njeh historia e lu, ftës së fundit në...

Përmban antitrupa, gjaku i Tom Hanks mund të ndihmojë në zbulimin e vaksinës Covid-19

Ndërsa Covid-19 vazhdon të mbizotërojë në të gjithë botën, aktori i famshëm amerikan, Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita po përpiqen për të...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,012NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT