4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019

TJERA

Magjia e Pjetërshanit, fshati më i dekoruar në Kosovë

Pjetërshani, gati për festat e fundvitit Fillimi i muajit dhjetor shoqërohet edhe me ndriçimin e dritave në shenjë të festave të fundvitit. Fshati Pjetërshan, që gjendet...

Prishtina më e madhe, por në Prizren martohen më shumë

Sipas statistikave, komuna e Prizrenit zë vendin e parë në Kosovë me 1.260 kurorëzime ose 8.6 për qind. Pason Prishtina me 1.092 ose 7.4...

TURP: Ja si i vjedhin ndihmat e ardhura nga Kosova në Laç ! /Video

Një video e postuar pak më parë nga faqja "JOQ" tregon paturpësinë e disa qytetarëve duke vjedhur gjësendet e dërguara për të prekurit e...

Çifti i të rinjve u shuan nga tërmeti apokaliptik, vajza korçare kishte përjetuar një tragjedi familjare dy vite më parë

Mëngjesi i së martës ishte tragjik për çiftin e të rinjve, Almir Cara dhe Stela Steneci, të cilët humbën jetën në Thumanë, pasi pallati...

Ky është qeni hero i FSK që shpëtoi jetë njerëzish në Thumanë

Ky që shihni në fotot më poshtë është qeni hero i Njësisë Speciale të Kosovës, që sinjalizoi për shumë persona të ndodhur nën rrënoja...

Doli para se pallati të shembej, 7-vjeçari ka humbur kontaktet me familjen

Ky është Rolejt Vata, 7-vjeçari i cili u nxor nga pallati në Thumanë para se të shembej, por më pas ka humbur kontaktet dhe...

Historia tragjike e familjes Karanxha/ Babai humbi jetën në 2015, ëmë e bijë nuk i shpëtojnë tërmetit

Nën rrënoja e tërmetit nuk gjenden veç trupat e pajetë të atyre që nuk i rezistuan dot lëkundjeve vdekjeprurës së 26 nëntorit, por edhe...

Këshilla si duhet të veprojmë kur ndodh një tërmet i fuqishëm…

Në faqen Mbrojtja Civile Shqiptare jepen këshilla se si duhet të reagojmë gjatë rënies së tërmetit në varësi të vendit ku ndodhemi. Një tërmet i...

Për gjithçka që na shkon mirë në jetë, duhet të falënderojmë Zotin!

Shpesh herë ne harrojmë të jemi falenderues për gjithçka që kemi dhe për çdo gjë që mund të jetë duke shkuar mirë. Kemi gjithmonë...

51-vjeçari nga Lipjani ka nevojë për ndihmën tuaj

Familja Qeriqi nga fshati Krojmir i Lipjanit kanë kërkuar ndihmë për familjarin e tyre. Habib Qeriqi i lindur me 08.08.1968, para 11 muajve në bazë...

Pas gjithë debatit, Valeri ka dy këshilla për imamin Elvis Naçi

Ka disa ditë që disa ligjërata të hoxhës Elvis Naçi janë kthyer në temë diskutimi. Disa pjesë të shkëputura nga këto ligjërata, e më pas...

Kjo ishte përshëndetja e veçantë e Adem Demaçit në ditëlindjen e tij të fundit !

Në moshën 82 vjeçare ka ndërruar jetë veprimtari i shquar shqiptarë Adem Demaçi, shkruan InfoKosova. Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, në kremtimin e ditëlindjes...

Most Read

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Milioner me borxhe, 150 milionë dollarë shpenzime të çuditshme

150 milionë dollarë nuk zgjasin shumë nëse bën shpenzime aq të çuditshme sa Nicolas Cage. Aktori 54-vjeçar e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një...

Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Me ëndrrën dhe shpresën për një jetë më të mirë, Rupesh Thomas nga India, u zhvendos në Angli me vetëm 600 paund në llogarinë...
web
analytics