‘Çmendet’ Yeshim, po martohet me një 46 vjeçar, duken si babë e bijë

Aktorja e njohur turke, Serenay Sarikaya, e cila në Kosovë u bë e famshme me rolin e Yeshimit te seriali Lale Devri, po e vazhdon atë që e bëjnë shumë aktore turke: Martesa me burra shumë më të vjetër në moshë se ato.

Tashmë mediat turke kanë raportuar se Serenay po martohet me një 46 vjeçar, që quhet Cem Yilmaz.

Çifti së shpejti do ulen në tavolinën e kurorëzimeve.

Kujtojmë që Yilmaz ka qenë i martuar me aktoren tjetër Ahu Yagtu u divorëcua një vit pas martesës.

Nga ana tjetër, sa ishte në lidhje me Kerem Bursin, Serenay ka thënë se nuk e mendon martesën ndërsa ky vendim i tanishëm ka habitur të gjithë.

Po ashtu, vlen të përmendet se Serenay dhe Cem kanë diferencë 18 vjeçare.