Web Analytics
BallinaLAJMEAKTUALEÇmimet e derivateve, lirohet nafta dhe benzina

Çmimet e derivateve, lirohet nafta dhe benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për të shtunën.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.76 euro për litër, i benzinës me 1.40 euro.

Ndërkaq, çmimi i gazit me 0.76 euro.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së shtunës dhe janë të vlefshme për 24 orë.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit