Covid-19 është hakmarrje për atë që iu bënë muslimanëve thotë Goldi

Reperi Gold AG ka bërënjë reagim në rrjetet sociale, shkruan “InfoKosova”.

Të gjithë jemi dëshmitarë të asaj që Kina ua bëri besimtarëve musliman në vendin e saj, por jemi edhe dëshmitarë të shumë ngjarjeve që viteve të fundit janë bërë kundër muslimanëve.

E duke u bazuar në këto ngjarje, që nga fëmijët sirian që humbnin jetën nëpër detet e botës duke ikur nga regjimi i atjeshëm dhe bota “moderne” nuk mërzitej për ta e as nuk ndërmerrte asgjë për ta, e deri tek vendi ynë ku dolën disa zëra para pak vitesh që thonin të ndalej ezani nëpër xhamia goldi ka bërë një pëmbledhje.

E këtë përmbledhe Arian Agushi e ka bërë në këtë postim të tijin në instastory./InfoKosova/

Ja postimi i plotë i Goldit: