Web Analytics
BallinaSHOWBIZCristiano Ronaldo thyen rekord! Futbollisti bëhet personi i parë më i ndjekur...

Cristiano Ronaldo thyen rekord! Futbollisti bëhet personi i parë më i ndjekur në botë

Cristiano Ronaldo është bërë personi i parë që ka arritur 500 milionë ndjekës në Instagram.

Pas futbollistit vjen Lionel Messi.

Ai renditet në vendin e dytë në listën e ndjekësve me 376 milionë në Instagram.

Ylli televiziv Kylie Jenner zë vendin e tretë me 346 milionë ndjekës.

Selena Gomez dhe Dwayne The Rock Johnson janë në vendin e katërt dhe të pestë.

Virat Kohli renditet në vendin e shtatë në listë me 203 milionë ndjekës.

Disa ditë më parë, Ronaldo dhe Lionel Messi pozuan së bashku për markën e njohur “Louis Vitton”

Fotoja po bën xhiron e rrjetit duke numëruar miliona klikime në Instagram.

Ronaldo i cili ka gjithashtu më shumë se 105 milionë ndjekës në Twitter, publikoi foton e cila ka mbledhur 1.6 milionë pëlqime në këtë platformë deri më tani.

Shiko foton:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit