Web Analytics
BallinaLAJMEDalin pamjet e takimit Osmani – Biden, çka biseduan dy presidentët

Dalin pamjet e takimit Osmani – Biden, çka biseduan dy presidentët

Gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e SHBA-së, Joe Biden.

Osmani theksoi se nga Biden mori mbështetjen e palëkundur për vendin tonë.

“Nder i veçantë të bisedoja me Presidentin Biden sot gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II.

Presidenti Biden shprehu mbështetjen e tij të palëkundur për vendin tonë dhe në emër të popullit të Kosovës i shpreha mirënjohjen dhe përkushtimin tonë për partneritetin e palëkundur në mes të Kosovës dhe SHBA-ve”, ka shkruar Osmani./Indeksonline/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit